Kecskeméti TE - Békéscsabai Előre SC 4 : 1 14:30

2023.10.28, 21:31 (szerk.: 2023.10.28, 21:40)
    Kecskeméti TE - Békéscsabai Előre 4:1 (0:0)

V: Unghy
    KTE: Molnár — Nagy, Fekete I, Suhajda, Diószegi, Pavlovics, Dorogi, Sallai, Szappanos, Fássy, B. Szabó. Edző: Németh József.
    B. Előre: Kisházi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Varga, Rakonczás, Batke, Süle, Hoffmann. Edző: Szombati György.

Az I. félidőben a sáros talajon nehezen melegedtek bele a csapatok.
    Szünet után megváltozott a játék képe. A sorozatos kecskeméti támadások már az első percekben eredményesek voltak. A KTE teljesen beszorította a vendégeket.
    G: Sallai (2), Dorogi, Szappanos, ill. Rakonczás.
    Jó: B. Szabó, Suhajda, Pavlovics, Fássy, ill. Kiss, Litauszky, Rakonczás.

4. Kecskeméti TE 6 2 4 - 6:2 8
    ...
    11. Békéscsaba 6 2 1 3 7:9 5

Népsport, 1967. április 24. (Arcanum DT)
    Formába lendült a csatársor

vezette: Ungi
    KTE: Molnár — Nagy, Fekete I., Suhajda — Diószegi, Pavlovics — Dorogi, Sallai, Szappanos, Fássy, B. Szabó. Edző: Németh József.
    Bcs. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszki, Szűcs — Papp, Kiss — Varga, Rakonczás, Batke, Süle, Hoffmann. Edző: Szombati György.

KTE-támadásokkal indult a mérkőzés. Tíz percig mezőnyjáték alakult ki némi csabai fölénnyel. A 18. percben veszélyes támadás a vendégek kapujánál, de Szappanos megkésett.
    A 23. percben Dorogi jól adott középre, de Pavlovics lövése a lábak között mellé ment.
    A 31. percben Sallai jól ugrott ki, a 16-oson Litavszki átölelve elkapta.
    Az utolsó negyedórában a KTE gólra törekvési igyekezete sorra elakadt a sárban.
    A II. félidőben teljesen megváltozott a játék képe.
    Már a 2. percben vezetéshez jutott a KTE. Dorogi ügyesen elfutott a jobbszélen és mintegy 30 méterről éles lövést küldött. A lövés védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba. Kisfalvi csak érinteni tudta a labdát. 1:0!
    A KTE-t felvillanyozta a gól.
    A 13. percben Szappanos átverekedte magát a csabai védelmen. Élesen rálőtt, s a kapusról lepattanó labdára a berobbanó Sallai ráfutott. Erős lövése a hosszú sarokba vágódott. 2:0!
    A 19. percben tétovázott a KTE-védelem. Hoffmann szabadon adhatta be a labdát, s Rakonczás az üres kapuba gurított. 2:1!

A 19. percben Szappanost az ötösön gólhelyzetben fellökték. Meglepetésre Ungi játékvezető a 16-osról ítélt szabadrúgást.
    A következő percben mégis gólt ért el a hazai csapat. Dorogi a 16-os magasságából átvágta a labdát balra, és Szappanos kapásból ritka szép gólt lőtt. 3:1!
    Óriási nyomás nehezedett most a vendégek kapujára. A KTE-nek négy-öt gólhelyzete is volt.
    A 35. percben a mérkőzés legnagyobb góhelyzete alakult ki. Szappanos nagy erejű lövése a felső lécről Litavszki elé pattant, s a középfedezetnek sikerült felszabadítania.
    Már indulóban volt a közönség, amikor nagy kavarodás keletkezett a csabai kapunál, és Sallainak sikerült a 4. gólt a hálóba lőni.
    A képen: Dorogi nagyerejű lövése a kapufáról vágódott a csabaiak hálójába.

A KTE-nek minden tudománya a sárban akadt el az I. félidőben.
    Szünet után nagyszerűen feljavult a hazai csapat, és az első percekben megszerezte a vezetést, amelyet végig biztosan tartott.
    Örvendetes volt a csatársor ötletes, szemre is tetszetős játéka. Különösen a jobb oldal volt gólerős. B. Szabó gyors lefutásai döntőek voltak a KTE fölényének kialakulásában.
    A védelem — az egy góltól eltekintve — végig megbízhatóan játszott, különösen Suhajda és Nagy jeleskedett, míg a fedezetek közül Pavlovics végig megbízható volt.

Petőfi Népe, 1967. április 25.
    Kecskeméti TE - Békéscsabai Elére 4:1 (0:0)

V: Ungi
    Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Papp, Kiss, Varga, Rakonczás, Batke, Süle, Hoffmann. Edző: Szombati György.

Az első félidőben mindkét csapat teljes erőbedobással birkózott a sárral, egy árnyalattal az Előre látszott jobbnak.
    A 47. percben Sallai beadását Kisfalvi elnézte és kilépve kapujából, a hálóba ütötte a labdát.
    Három perc múlva a csabai kapus Szappanos elé öklözte a labdát, aki nem hibázott, 2:0.
    A csabaiak ekkor még fellángoltak és sikerült is Hoffmann beadását Rakonczásnak egy lépésről értékesítenie, 2:1.
    Az 51. percben egy szabadrúgás lepattant a csabai sorfalról, s Dorogi kapásból betalált. 3:1. Az Előre ezután feladta, Sallai gólja állította be a végeredményt.

Az első félidő alapján senki sem gondolta, hogy 4:l-re nyer a KTE.
    Kisfalvi az első két gólban ludas, de szünet után az egész csabai csapat - kivéve Litauszkit és Kisst - visszaesett.