Békéscsabai Előre SC - Kelenföldi Goldberger SE 2 : 0 15:00

2023.10.29, 21:07 (szerk.: 2023.10.29, 21:07)
    Békéscsabai Előre - Kelenföldi Goldberger 2:0 (1:0)

Békéscsaba, 2500 néző
    V: Szávó
    B. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Varga, Zahorán, Batke, Rakonczás, Süle. Edző: Szombati György.
    K. Goldberger: Alpár — Zemmel, Zumpf I, Ruzsics, Svetlényi, Tujner, Deák, Nagy, Holló, Zumpf II. Dobrev. Edző: Goda István.

Enyhe Goldberger fölénnyel telt el az első negyedóra. A fővárosiak többet, a békéscsabaiak veszélyesebben támadtak.
    Húsz perc elteltével a B. Előre átvette a játék irányítását és a mérkőzés végéig fölényben játszva, több tiszta gólhelyzetet és egy 11-est hagyott kihasználatlanul.
    G: Batke (2).
    Jó: Kvasz (a mezőny legjobbja), Litauszky, Szűcs, Batke, ill. Tujner, Nagy, Svetlényi.

2. Békéscsaba 3 2 1 - 5:1 5
    ...
    6. Kelenföldi Goldberger 3 1 1 1 3:2 3

Népsport, 1967. április 4. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - Bp. Goldberger 2:0 (1:0)

V: Szávó
    Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Papp, Kiss, Varga, Zahorán, Batke, Rakonczás, Süle. Edző: Szombati György.

Kezdetben a vendégek főleg a jobb oldalon veszélyeztettek, míg a hazaiak két biztos helyzetet kihagytak. Előbb Batke, majd Rakonczás lőtt a kapu fölé, azután ismét Batke elől mentett a vendégek védelme.
    A 26. percben Varga lövését Alpár kiejtette, a menteni igyekvő Zemmel majdnem öngólt rúgott.
    A 37. percben Batke maga mögött hagyta őrzőit, Alpárt is becsapta és biztosan lőtt a hálóba, 1:0.

Pár perccel később Süle beadását Batke a kapu mellé küldte.
    Szünet után Goldberger-támadás végén Nagy szabadrúgását öklözi Kisfalvi, majd a másik oldalon Batke elől Alpár lehúzza a labdát.
    Az 50. percben Zahorán labdájával Varga elhúzott, az alapvonalról beívelt labdát Batke a hálóba fejelte, 2:0.
    Nem sokkal később Batkét szabálytalanul szerelték a vendégek védői. A megítélt 11-est Batke rúgta, de Alpár szögletre öklözte.
    Az utolsó percekig támadott az Előre, de az eredmény már nem változott.

Jók: Kvasz, Litauszki, Szűcs, Batke.