Békéscsabai Előre SC - Ceglédi VSE 2 : 0 14:30

2023.11.05, 20:21 (szerk.: 2023.11.05, 20:22)
    Békéscsabai Előre - Ceglédi VSE 2:0 (0:0)
    Békéscsaba, 2500 néző
    V: Vörös
    B. Előre: Berka — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Papp, Kiss, Kasznár, Zahorán, Varga, Rakonczás, Batke. Edző: Szombati György.
    CVSE: Hamza — Fekete, Oláh, Halmi, Zátonyi, Csontos, Liptai, Papadimitriu, Csurgai, Tóth, Császár. Edző: Szigeti Ferenc.

Az I. félidőben élénk iramú kiegyenlített játék alakult ki, komoly gólhelyzet azonban egyik kapu előtt sem adódott.
    Szünet után a ceglédiek védekezésre rendezkedtek be, így a hazai csapat nagy fölénybe került, s bár a CVSE-védelem a 84. percig állta a támadásokat, az utolsó hat percben összeroppant és két gólt kapott.
    G: Rakonczás, Zahorán.
    Jó: Berka, Kvasz, Szűcs, ill. Oláh, Halmi, Csurgai.

2-3. Békéscsaba 1 1 - - 2:0 2
    ...
    14-15. Cegléd 1 - - 1 0:2 -

Népsport, 1967. március 13. (Arcanum DT)
    Győzelemmel kezdett az NB II-ben a Bcs. Előre
    Bcs. Előre - Ceglédi VSE 2:0 (0:0)

V: Vörös
    CVSE: Hamza — Fekete, Oláh, Halmi, Zátonyi, Csoptos, Liptai, Papadimitriu, Csurgai, Tóth, Császár. Edző: Szigeti Ferenc.

Kezdetben a vendégcsapat támadott többet, jó néhány lövés adott munkát Berkának.
    Fél óra után Zahorán bombája a védőkről szögletre pattant, a beadás után Varga a kapu mellé lőtt.
    A 32. percben Papp, majd rövid idő múlva Zahorán lövése csattant a kapufán.
    Fordulás után csabai támadásokkal folytatódott a játék. Legtöbb esetben csak szögletre tudott menteni a ceglédi védelem.
    Nagy fölénybe került a csabai csapat.
    A 84. percben szöglet után ott pattogott a labda Hamza kapuja előtt, míg végül Rakonczás a léc alá bombázott, 1:0.
    Három perc múlva Zahorán 20 méteres, nyesett szabadrúgása a hálóba jutott, 2:0.

Teljesen megérdemelt a csabai csapat győzelme.
    Jók: Berka, Kvasz, Szűcs, Varga, Papp, Zahorán, illetve Hamza, Oláh, Zátonyi.
    Vörös játékvezető több esetben tévedett.