FC Eger-Tengely-Közmű - Palotás SE 10 : 0 17:00

FC Éger-Tengely Közmű - Palotás! SE 10-0 (5-0)
    Eger, 500 néző. V.: Vida (Veres L., Veres A.).
    Eger: Varga - Hompoth, Márkus, Bocsi, Kovács Cs. (Berecz 62.) - Szamosi, Szabó (Béres 62.), Márton, Telek - Horváth (Csuhay 70.), Hajmási. Edző: Csuhay József.
    Palotás: Orosz (Kotasz 82.) - Csorba Cs., Lénárt, Nádasdy, Korecz - Bognár (Csorba A. 58.), Hanzli, Kiss, Szuróczky - Tóth L., Tóth Sz. Játékos-edző: Lénárt János.
    Gólszerző: Szamosi a 6., Hajmási a 11., a 31., a 36., a 42., a 47., a 65., Telek az 55., Béres a 87. és a 91. percben.
    Sárga lap: Horváth az 59., Hajmási a 61., Szabó a 62., Szuróczky a 67. percben.
    6. perc: Szamosi lépett ki a védők közül, egy megkerülős csellel becsapta a kapust, majd a hálóba gurított, 7-0.
    11. perc: Szabó ívelt szabadrúgását Hajmási fejelte a léc alá, 2-0.
    31. perc: Horváth félmagas beadását Hajmási vetődve fejelte a kapuba, 3-0.
    36. perc: Szamosi balról ívelt középre és Hajmási közelről a felső sarokba „bólintott”, 4-0.
    42. perc: Horváth szögletét Szamosi megcsúsztatta, majd az érkező Hajmási közelről a hálóba perdített, 5-0.
    47. perc: Szamosi jobbról adott labdát középre és a berobbanó Hajmási a kapu közepébe fejelt, 6-0. Mesterötös!
    55. perc: Horváth az alapvonalról játszott a befutók elé, és a felfutó Telek a jobb sarokba passzolta a labdát, 7-0.
    65. perc: Hajmási került gólhelyzetbe és 15 m-ről a kiinduló kapus fölött ügyesen ívelt a hálóba, 8-0.
    87. perc: Béres érkezett lendületesen a kapu előterébe és 12 m-ről félmagasan kilőtte a bal sarkot, 9-0.
    91. perc: Béres rajtolt leggyorsabban a Lénárt által hazacsúsztatott labdára és az üres kapuba bombázott, 10-0.
    Már az összeállításból kitűnt, hogy a kettős igazolású váci játékosok hiányában tartalékoson érkezett Egerbe a Palotás, arra azonban nem lehetett számítani, hogy pünkösdi gólparádét rendeznek a hazaiak. Pedig ez történt, s mi több: jóval nagyobb különbségű is lehetett volna győzelmük a helyzetek alapján. Remek támadások futottak a vendégek kapuja elé, minden akciónak „gólszaga” volt, és számos esetben csak a szerencsén múlt, hogy nem mozgott a vendégek hálója. A széleken vezetett rohamok sokkolták a vendégeket, Hajmási hatszor talált a kapuba, abból négy fejesgól volt. Az egriek fölényére jellemző, hogy a palotásiak a 80. percben érték el első és egyetlen szögletrúgásukat. A 82. percben Hajmási és Orosz kapus ütközése miatt három percig állt a játék, majd mindkét játékos lejött a pályáról. A szinte egy kapura futballozó egriek még tíz emberrel is két gólt szereztek, a sárga lapokat viszont fölöslegesen gyűjtötték. Jók: Hajmási (a mezőny legjobbja), Szamosi, Horváth, Bocsi, ill. Lénárt, Orosz.
    Csuhay József: -Eredményes, jó játékkal zártuk tavaszi hazai szereplésünket. Köszönjük a lelkes közönség biztatását és az ünneplést.
    Lénárt János: - Ennyi a különbség a megyei bajnokság és az NB II. között. Többen is cserben hagytak bennünket.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1999-05-25