Rákospalotai EAC - Kazincbarcikai SC 2 : 5 16:00

2020.03.25, 23:35
    REAC-Kazincbarcika 2-5 (0-2)
    Budai II László-stadion, Széchenyi tér, 200 néző. Vezette: Nagypál (Tóth S., dr. Hegyi)
    REAC: Czene - Pásztor, Virágh, Zigansin, Strausz - Karászi, Stefanik, Szántó, Doma (Szőcs, 52.) - Bodrogi (Horváth E. 52.), Máriássy. Edző: Kiss László
    KAZINCBARCIKA: Venczel (Braun, 89.) - Takács, Harnócz, Körösi, Hanász - Sinkó, Gál (Kovács R„ 63.), Balogh J., Deák - Szőke (Zabos, 35.), Konyha. Edző: Kálmán Vilmos
    GÓLSZERZŐ: Konyha a 20. percben a Deáktól kapott labdát hat méterről rúgta a kapu jobb oldalába (0-1). Deák a 36. percben, szabadrúgás után, a sorfalról lepattanó labdát tíz méterről lőtte a kapuba (0-2). Balogh J. a 61. percben Deák átadása után tíz méterről talált a hálóba (0-3). Sinkó a 72. percben Balogh J. passzát követően 12 méterről, jobbról lőtt a kapu közepébe (0-4). Konyha a 83. percben kilépett a tétovázó védők közül, és a kifutó kapus mellett, 14 méterről a kapu jobb oldalába gurított (0-5). Horváth E. a 87. percben két csel után, 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-5). Máriássy a 91. percben Karászi beadása után estében lőtt a kapuba (2-5)
    SÁRGA LAP: Strausz (megrúgta Sinkót) a 24., Zigansin (kezezésért) a 35., Gál (szövegelésért) a 45., Sinkó (megrúgta Karászit) a 88. percben
    Ötperces figyelmeztető sztrájkot szerveztek a REAC játékosai a mérkőzés előtt, ezt azonban az elnökség nem engedélyezte. Nagy iramot diktálva kezdtek a hazaiak, igazi gólhelyzet azonban nem adódott a csatárok előtt. A vendégek fokozatosan átvették a játék irányítását, több ziccerükből kettőt értékesítettek is. A szünet után ismét a rákospalotaiak kezdeményeztek többet, ám helyzeteik kimaradtak. A REAC védelme többször is kinyílt, és a Barcika szinte tetszés szerint érte el góljait.
    Jó: Karászi, Horváth E., ill. Deák, Konyha, Sinkó, Balogh J.
    Kiss László: - „Óriási” teljesítmény volt a mai, hiszen hosszú idő után gólokat rúgtunk.
    Kálmán Vilmos: - Úgy érzem, a játék összképe alapján ekkora különbséggel is teljesen megérdemelten győztünk.

Forrás: Nemzeti Sport, 1999-04-26