Békéscsabai Előre SC - Debreceni VSC 3 : 0 14:30

2023.06.11, 23:28 (szerk.: 2023.06.11, 23:40)
    Békéscsabai Előre - Debreceni VSC 3:0 (2:0)

B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Zahorán (Schneider), Kiss, Süle, Mészár, Bertók, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    DVSC: Ménes — Németi, Magyar, Zágonyi, Heidrich, Nagykaposi, Veres II, Zilahi, Vaczlavik (Szabó), Székely, Ráczi. Edző: Sárosi László.

Erős iramú mérkőzés.
    A kitűnően játszó B. Előre jobb csatárjátékával biztosan győzött.
    A vendégek csak a mezőnyben játszottak elfogadhatóan. A nagyobb arányú vereségtől a jól helyezkedő és kitűnően védő Ménes mentette meg a DVSC-t.

G: Németh, Bertók, Mészár.
    Jó: Láza, Szűcs, Németh, Mészár, ill. Ménes, Magyar, Nagykaposi.

1. Békéscsaba 24 14 5 5 42:14 33
    ...
    5. Debreceni VSC 24 11 4 9 35:34 26

Népsport, 1968. október 14. (Arcanum DT)
    Fölényes Előre-győzelem a DVSC ellen
    Bcs. Előre - Debreceni VSC 3:0 (2:0)

Békéscsaba, Kórház u. 6500 néző
    V.: Radó
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Zahorán, (Schneider), Kiss, Süle, Mészár, Bertók, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    DVSC: Ménes — Németi, Magyar, Zágonyi, Heidrich, Nagykaposi, Veres, Zilahi, Vaclavik (Szabó), Székely, Ráczi. Edző: Sárosi László.

Nagy lelkesedéssel kezdett a csabai együttes.
    A 11. percben Mészár ügyesen ugratta ki Némethet, aki 12 méterről éles szögből bombázott a jobb alsó sarokba, 1:0.
    A gól után sem csökkent a hazaiak támadókedve. Bertók, Mészár veszélyeztetett.
    A 35. percben Szárazt szögletre szerelték. A beívelt labdát Bertók fejelte a hálóba. 2:0.
    A vasutas két veszélyes támadást vezetett, majd Mészár közeli lövését lábbal hárította Ménes.
    Az 57. percben Zágonyi összeütközött Mészárral, a hátvédet a partvonal mentán ápolták.
    A 60. percben Németh keresztlabdáját Mészár 14 méterről zúdította a léc alá. 3:0.
    Ötletesen, tervszerűen, szinte egy kapura játszott a csabai gárda. Németh két alkalommal is az oldalhálót találta el.
    A találkozó végén vastapsot kapott a hazai csapat.

Végig a csabaiak irányították a játékot. Nagy iramot diktálva biztosan győzött az Előre a körülményes DVSC ellen.

Jók: Németh, Láza, Szűcs, Mészár, Bertók, de a többiek is kitettek magukért, illetve Nagykaposi, Ménes, Magyar, Heidrich.

Békés Megyei Népújság, 1968. október 15.
    BÉKÉSCSABA - DVSC 3:0 (2:0)

Békéscsabán a DVSC Ménes — Németi, Magyar Zágonyi, Heidrich, Nagykaposi, Veres, Zilahi, Vaczlavik (Szabó), Székely, Ráczi összeállításban lépett pályára.

Egy ideig a DVSC mezőnyfölényben játszott, majd a 12. percben a hazai csapat megszerezte a vezetést. Székely feleslegesen cselezett, a csabaiakhoz került a labda, és Németh 14 méterről, szögből a kapuba lőtt. 1:0.
    Változatos volt a küzdelem, a békéscsabaiak többször alkalmaztak technikai szabálytalanságot.
    A 38. percben a Békéscsaba szöglethez jutott - a berúgott labdát Bertók az ellenkező oldalról a hálóba fejelte. 2:0. A DVSC védői nem fogtak embert.
    A félidő befejezése előtt Ménes bravúrosan mentett.
    Szünet után a hazaiak támadtak - a DVSC csatársora nem tudott kibontakozni.
    A 60. percben Zágonyi megsérült és ápolásra szorult.
    A 62. percben a jobb szélen Mészár elfutott - a sérült Zágonyi helyére nem állt senki - és nyolc méterről a hálóba rúgta a labdát. 3:0.
    A debreceniek lest reklamáltak. Később Zágonyi visszatért.
    A befejezés előtt Veres rontott jó helyzetben.

A Békéscsabai Előre jobb csapatteljesítménnyel megérdemelten győzött, lelkesen játszott.
    A DVSC-ben a védelem nem egyszer megingott, a támadósor sokszor másodpercekre sem tudta tartani a labdát.
    Egyébként inkább küzdelem, mint színvonalas játék jellemezte a mérkőzést.

A győztes csapatból Németh, Bertók, Mészár, a DVSC-ből Magyar, Nagykaposi, Heidrich és Zágonyi játéka érdemel dicséretet.
    Radó játékvezető elnéző volt egyes szabálytalanságoknál.

Hajdú-Bihari Napló,1968. október 15. (Arcanum DT)