Debreceni Elektromos - Békéscsabai Előre SC 2 : 0 15:30

2023.06.14, 11:59 (szerk.: 2023.06.14, 23:43)
    Debreceni Elektromos - Békéscsabai Előre 2:0 (1:0)

V: Závodszky
    D. Elektromos: Jakab — Nagy, Szabó, Dusa, Fogarasi, Kálmán, Kovács, Rozgonyi, Juhász, Székelyhídi, Lázár (Szathmári). Edző: Kertész Tamás.
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Kiss, Szűcs, Papp II (Bertók), Zahorán, Süle, Mészár, Németh, Schneider, Száraz. Edző: Piller Sándor.

A végig nagyiramú mérkőzésen a D. Elektromos lelkesebben és jobban játszott.
    A debreceniek elsősorban azzal nyertek, hogy rendkívül gyorsan, egy-két húzásból építették fel támadásaikat.
    A 28. percben Székelyhídi beadását Rozgonyi a kapu előtt egy méterrel érte el és védhetetlenül lőtt a hálóba, 1:0.
    A 76. percben Rozgonyi csúsztatott fejese után is a kapuba jutott a labda, a játékvezető azonban lesállás miatt, nem ítélte meg a gólt.
    A 88. percben az elalvó csabai védők mellett Székelyhídi 12 méterről bombagólt lőtt, 2:0.

Jó: Nagy, Szabó, Kálmán, Rozgonyi, ill. Zahorán, Süle.

1. Békéscsaba 22 12 5 5 34:14 29
    ...
    16. Debreceni Elektromos 22 4 6 12 28:37 14

Népsport, 1968. szeptember 30. (Arcanum DT)
    D. Elektromos - Békéscsaba 2:0 (1:0)

A nagyerdei stadionban 3000 néző előtt játszották le az Elektromos - Békéscsabai Előre NB II-es labdarúgóbajnoki mérkőzést.
    Az Elektromos Jakab — Nagy, Szabó, Dusa, Fogarassy, Juhász, Kálmán, Kovács, Rozgonyi, Székelyhídi, Lázár (Szatmári 53. perctől) összeállításban játszott.

Már a mérkőzés elején látszott, hogy a kiesésre álló Elektromosnak „van keresnivalója” a bajnokság éllovasa, a Békéscsabai Előre ellen.
    A 10. percben Juhász 20 méterről küldött szabadrúgását Tóth kiütötte, s a védők felszabadítottak.
    A 17. percben veszélybe került a debreceniek kapuja: Süle labdája a belső lécről pattant ki, és Schneider a kapu fölé lőtt.
    A 28. percben Lázár labdájával Székelyhídi elment, élesen a kapu elé lőtt, s a labdáért versenyt futottak védők és támadók. Leghamarabb Rozgonyi érte el, és a kapu torkából a hálóba vágta a labdát. 1:0.
    A gól után jobbára mezőnyjáték folyt, mindkét csapat vezetett támadásokat, de a félidő befejezéséig gólhelyzet egyik oldalon sem alakult ki.
    Fordulás után a vendégcsapat egyre idegesebben, kapkodva játszott, nem tudott épkézláb támadást vezetni. Ezzel szemben az Elektromos határtalan lelkesedéssel küzdő csapata gyors húzásokból nem egyszer veszélyes támadást vezetett, s a védők többször csak szabálytalanságok árán tudtak szerelni.
    Olykor Závodszky játékvezető érthetetlen, rossz ítélkezései keltettek rossz hangulatot mind a pályán, mind a szurkolók körében.
    A 76. percben Juhász a 16-oson belülre küldte a labdát, melyet Rozgonyi szép fejessel küldött a hálóba. A játékvezető nagy meglepetésre les miatt szabadrúgást ítélt az Elektromos ellen. A partjelző nem intett, hiszen lesről szó sem lehetett.
    Izgalmas, parázs küzdelem közepette, a 86. percben végleg megpecsételődött a két pont sorsa: Juhász középre küldött labdájára Székelyhídi gyorsabban rajtolt, mint a védők, és 12 méterről a hálóba bombázott. 2:0.
    képAz első Elektromos-gól

Változatos, mondhatnánk vérbeli küzdelem folyt a 90 perc alatt. Az Elektromos játékosai nem ismertek elveszett labdát, a védelme jól zárt, s az előretolt csatárok, főleg Székelyhídi és Rozgonyi, többször zavarba hozták a bajnoki címre pályázó békéscsabai együttes védelmét.
    A játék képe egyáltalán nem azt mutatta, hogy az Elektromos kieső-, a Békéscsaba pedig bajnokjelölt. Ellenkezőleg. A vendégcsapat a játékidő nagyobb részében alárendelt szerepet játszott.
    A debreceniek lelkesedésükkel, erőteljesebb játékukkal rászolgáltak a győzelemre.
    Kitűntek: Nagy, Szabó, Kálmán, Rozgonyi, Székelyhídi, Kovács, illetve Zahorán és Süle.
    Zádovszky játékvezető igen gyengén bíráskodott, régen láttunk ilyen alacsony színvonalú játékvezetést.

Hajdú-Bihari Napló, 1968. október 1. (Arcanum DT)
    A csabai csapatok fekete vasárnapja
    Debreceni Elektromos - Bcs. Előre 2:0 (1:0)

Debrecen, 3000 néző
    Elektromos: Jakab — Nagy, Szabó, Dusa, Fogarassy, Kálmán, Kovács, Rozgonyi, Juhász, Székelyhídi, Lázár (Szatmári). Edző: Kertész Tamás.
    Előre: Tóth — Kvasz, Kis, Szűcs, Papp I, (Bertók), Zahorán, Süle, Mészár, Németh, Schneider, Száraz. Edző: Piller Sándor.

Mezőnyjáték után, a 12. percben Juhász távoli szabadrúgását Tóth kiejtette, de a védők tisztáztak.
    A 23. percben Schneider fejese a felső lécről levágódott, a balösszekötő azonban teljesen tiszta helyzetből mellédurrantott. (Százszázalékos gólhelyzet volt).
    A lelkes Elektromos a 30. percben vezetést szerzett. Rozgonyi a megzavarodott védők mellett talált a hálóba. 1:0.
    Szünet után kavarodás támadt a csabai kapu előtt, végül Szűcs a gólvonalról mentett.
    A csabai csatársor teljesen szétesően játszott, továbbira is az Elektromos maradt támadásban.
    A 84. percben Székelyhídi a védők díszkísérete mellett bombázott a hálóba. 2:0

A már biztos kiesőnek látszó Elektromos végig irányította a játékot, és nagy lelkesedéssel, küzdeniakarással megszerezte a győzelmet.
    A bajnokságra törő csabai gárda ezen a vidéki mérkőzésén is enerváltan, szétesően játszott. Az elbizakodottság látszatát keltette a lila-fehér csapat.
    Míg az Elektromos valamennyi játékosát dicséret illeti, az Előréből senkit sem lehet kiemelni.