Békéscsabai Előre SC - Szegedi Dózsa SE 6 : 0 15:30

2023.06.18, 21:12 (szerk.: 2023.06.18, 21:22)
    Békéscsabai Előre - Szegedi Dózsa 6:0 (2:0).

V: Aranyosi
    B. Előre: Tóth — Szűcs, Láza, Kiss, Papp, Zahorán, Bertók (Süle), Mészár, Németh, Schneider, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Sz. Dózsa: Bánfi — Károlyi, Csörögi, Csanádi, Zab (Veres), Kovács, Balogh, Szlovák, Csordás dr., Somogyfalvi, Oravecz. Edző: Veres László.

Erős iramú mérkőzésen végig a hazai csapat irányította a játékot.
    A vendégek ritkán jutottak túl a felezővonalon, támadásaik nem jelentettek veszélyt a csabai kapura.
    G: Zab (öngól), Mészár, Szűcs, Zahorán (11-esből), Száraz, Németh.
    Jó: Szűcs, Láza, Zahorán, Németh, ill. Károlyi, Kovács.

1. Békéscsaba 21 12 5 4 34:12 29
    ...
    11. Szegedi Dózsa 21 7 6 8 28:31 20

Népsport, 1968. szeptember 23. (Arcanum DT)

Gólzáporos Előre-győzelem
    Bcs. Előre - Szegedi Dózsa 6:0 (2:0)

V: Aranyosi
    Előre: Tóth — Szűcs, Láza, Kiss, Papp I, Zahorán, Bertók (Süle), Mészár, Németh, Schneider, Száraz. Edző: Piller Sándor.

Mély és csúszós talajon hatalmas lelkesedéssel vetette magát a küzdelembe a hazai csapat.
    A 6. percben Szűcs éles belövését Zab a saját kapujába lőtte. 1:0.
    Fölényben játszott a hazai együttes, a vendégek ritkán veszélyeztettek.
    A 37. percben a hetedik csabai szögletet Mészár a kapunak háttal állva, ollózva lőtte a hálóba. 2:0.
    A 40. percben Németh kapufát lőtt.
    Az 52. percben Szűcs 30 m-es bombája a felső sarokban kötött ki. 3:0.
    Mészárt Károlyi fellökte, a 11-est Zahorán értékesítette. 4:0
    A 80. percben Németh bombáját Bánfi kiütötte és a befutó Száraz kapuba lőtt. 5:0.
    A 83. percben Németh lőtt gólt a tömörülő védők között. 6:0.

A csabai csapat végre úgy játszott, ahogy azt már régen várta a közönség. Valamennyi lila-fehér játékos dicséretet érdemel.
    Kitűnt: Szűcs (a mezőny legjobbja), Láza, Zahorán, Németh, Mészár, illetve Károlyi, Kovács.

Békés Megyei Népújság, 1968. szeptember 24.