Békéscsabai Előre SC - Kecskeméti TE 1 : 0 16:00

2023.06.18, 21:50 (szerk.: 2023.06.19, 19:41)
    Békéscsabai Előre - Kecskeméti TE 1:0 (0:0)

V: Horváth
    B. Előre: Tóth — Bertók, Láza, Szűcs, Papp (Száraz), Kiss, Süle, Németh, Zahorán, Schneider, Batke. Edző: Piller Sándor.
    KTE: Molnár — Franczkó, Fekete, Suhajda, Nagy, Pavlovics, Beregi, Sallai (Parádi), Szappanos, Kiss, Dinnyés. Edző: Lyka Antal.

Az I. félidőben a kitűnően védekező KTE biztosan hárította a hazai rohamokat.
    Szünet után beszorultak a vendégek, s a nagy fölényben játszó békéscsabaiak több helyzetet elügyetlenkedtek.
    G: Schneider.
    Jó: Szűcs, Süle, Schneider, ill. Molnár, Fekete, Kiss.

1. Békéscsaba 19 11 4 4 26:10 26
    ...
    15. Kecskeméti TE 19 5 4 10 23:38 14

Népsport, 1968. szeptember 9. (Arcanum DT)
    Egy góllal nyert a Bcs. Előre
    Bcs. Előre - Kecskeméti TE 1:0 (0:0)

V.: Horváth
    Előre: Tóth — Bertók, Láza, Szűcs, Papp I. (Száraz), Kiss, Süle, Németh, Zahorán, Schneider, Batke. Edző: Piller Sándor.
    Kecskemét: Molnár — Frankó, Fekete, Suhajda, Nagy, Pavlovicz, Beregi, Sallai (Parádi), Szappanos, Kiss, Dinnyés. Edző: Lyka Antal.

Végig az Előre irányította a játékot. A csabai csapat óriási fölényét a 12:2-es szögletarány is mutatja.
    A 90 perc alatt jó néhány 100 százalékos gólhelyzet adódott a csabai csatárok előtt, azonban ezeket nem tudták kihasználni.
    A vendégcsapat alig Jutott a csabai kapu közelébe.
    A győztes gólt a 70. percben szerezte az Előre. Németh ügyesen futott el, éles beadását Schneider továbbította a hálóba, 1:0.
    A hajrában egy-két alkalommal Tóth kapusnak is akadt dolga.
    Végeredményben a hazai győzelem nagyobb arányú is lehetett volna.
    Jók: Szűcs, Süle, Schneider, Zahorán, ill. Molnár, Fekete, Szappanos, Kiss.kép
    Schneider (jobbról) a Bcs. Előre - Kecskemét mérkőzés egyetlen góljának szerzője.

Békés Megyei Népújság, 1968. szeptember 10.