Debreceni VSC - Békéscsabai Előre SC 2 : 1 16:30

2023.06.23, 22:22 (szerk.: 2023.06.23, 22:37)
    Debreceni VSC - Békéscsabai Előre 2:1 (2:0)

Debrecen, 7000 néző
    V: Aranyosi
    DVSC: Ménes — Magyar, Gellér, Heidrich, Cseke, Nagykaposi, Simon, Zilahi, Laskai (Mezei), Székely, Ráczi. Edző: Sárosi László.
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Bertók, Batke, Németh, Zahorán, Száraz (Süle). Edző: Piller Sándor.

A jobbára védekező békéscsabaiak ellen a DVSC a mérkőzés első felében jól rohamozott: a 20. percben Ráczi szabadrúgása (18 méterről), a 39. percben Simon 15 mről leadott lövése után a hálóban kötött ki a labda.
    Szünet után a vendégcsapat már több támadást vezetett, s a zavarba jött védők mellett Németh 2:1-re javított.
    Jó játékvezetés, a Debrecen megérdemelten nyert.

Jó: Magyar, Cseke, Nagykaposi (a mezőny legjobbja), Ráczi, ill. Láza, Bertók és sérüléséig Száraz.

1. Békéscsaba 13 8 3 2 18:4 19
    2. Debrecen 13 8 2 3 23:16 18

Népsport, 1968. június 10. (Arcanum DT)
    A DVSC nyerte a rangadót
    DVSC - BÉKÉSCSABA 2:1 (2:0)

Nagy melegben került sor vasárnap a Vágóhíd utcai sporttelepen a DVSC - Békéscsabai Előre NB II-es labdarúgó-bajnoki mérkőzésre, 7000 néző - köztük sok békéscsabai - volt kíváncsi a találkozóra.
    A DVSC Ménes — Magyar, Gellér, Heidrich, Cseke, Nagykaposi, Simon, Zilahi, Laskai (Mezei, 77. p.), Székely, Ráczi összeállításban kezdett.

Az első félidőben a DVSC mezőnyfölényben játszott, a vendégcsapat inkább védelemre rendezkedett be, elöl két-három gyors csatárral kísérletezett. Egyre nagyobb nyomás nehezedett Békéscsaba kapujára, azonban a debreceni csatárok jó ideig nem találtak rést.
    A 20. percben Ráczi 18 méterről szabadrúgást lőtt, s a sorfal mellett félmagasan a hálóba vágódott. 1:0.
    Később Laskai lövése a külső hálóba ment.
    Egy ellentámadás során Száraz 12 méterről kapu fölé lőtt.
    A 39. percben Székely labdáját Simon 15 méterről a jobb alsó sarokba rúgta, 2:0.
    Két perc múlva Kiss léc alá tartó labdáját Ménes szögletre tolta.
    A félidő befejezése előtt Száraz megsérült, szünet után Süle állt a helyére. Fordulás után a békéscsabaiak már több emberrel támadtak, mint eddig.
    Az 50. percben a zavarba került védők mellett Németh gyenge rúgása nyomán a hálóba gurult a labda. 2:1.
    Egy perc múlva Laskai került jó helyzetbe, a kifutó Tóth megzavarta, s a lövés a kapu fölött hagyta el a játékteret.
    A 66. percben Székely átadását Ráczi 14 méterről a bal felső sarokba lőtte, Tóth azonban kitolta a labdát.
    Ezután Németh került gólhelyzetbe - lövés helyett cselezgetett, a védők felszabadítottak.
    Az utolsó negyedórában a DVSC igyekezett tartani az eredményt, amely sikerült is - közben több szabálytalanságot vétettek a játékosok.
    Ráczi gólja: Tóth hiába vetődött a labda után

Érdekes, izgalmas, valóban rangadó ízű volt a mérkőzés, nagy tét rányomta bélyegét a játékra, a vendégcsapat játékosai többször durvasághoz folyamodtak.
    A játékidő nagyobb részében DVSC támadott, ennek ellenére nem volt sok helyzete, igaz, egyszer-egyszer a szerencse is segítette a vendégek védelmét.
    A játék képe alapján megérdemelten nyert a DVSC, amely számított is arra, hogy a Békéscsabai Előre inkább védekező játékmódot folytat. Így a mezőnyfölény végül is két hazai gólt eredményezett, amely elegendő volt a győzelemhez.
    A DVSC-ből Cseke, Magyar, Nagykaposi, Simon, Ráczi és sérüléséig Gellér, a vendégek közül Láza, Bertók és Száraz tűnt ki.
    Aranyosi igyekezett kézbentartani a mérkőzést.

Hajdú-Bihari Napló, 1968. június 11. (Arcanum DT)