Békéscsabai Előre SC - Jászberényi Lehel SC 1 : 0 17:30

2023.06.28, 23:49 (szerk.: 2023.06.28, 23:51)
    Békéscsabai Előre - Jászberényi Lehel 1:0 (0:0)

Békéscsaba, 3500 néző
    V: Bacsa
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Kuba (Süle), Batke, Németh, Bertók, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Jászberény: Kohári — Fekete II., Helle, Tóth, Józsa, Sárközi, Fülöp, Keresztesi, Moós, Bánhidi, Szántai. Edző: Buchár László.

A végig nagy iramú mérkőzésen a lelkesen védekező Jászberény a 81. percig tartani tudta magát.
    G: Száraz.
    Jó: Láza, Szűcs, Papp, illetve Kohári, Tóth, Józsa.

1. Békéssaba 12 8 3 1 17:2 19
    ...
    12. Jászberény 12 2 6 4 17:21 10

Népsport, 1968. június 3. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - Jászberényi Lehel 1:0 (0:0)

V: Bacsa
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Kuba (Süle), Batke, Németh, Bertók, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Jászberény: Kohári — Fekete II, Helle, Tóth, Józsa, Sárközi, Fülöp, Keresztesi, Moós, Bánhidi, Szántai. Edző: Buchár László.

Nagy lendülettel kezdett a hazai gárda és szinte az egész első félidőt végigtámadta. Kohárinak nagyon sok dolga volt, Tóthnak mindössze két alkalomma kellett tisztáznia.
    A 35. percben Batke fejesét a kapus kiöklözte, a lepattanó labda Tóth kezén irányt változtatott, s aztán felszabadult a Lehel kapuja.
    Szünet után is csabai mezőnyfölénnyel folytatódott a játék.
    A 70. percben Süle nagy helyzetben Kohári kezébe lőtt.
    A 81. percben Németh távoli lövését a kapus kiejtette, és a befutó Száraz a hálóba lőtt, 1:0.
    Végeredményben nehezen, de megérdemelten jutott a két pont birtokába a csabai csapat.
    Jók: Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Kvasz, ill. Kohári, Józsa, Tóth, Moós.