Békéscsabai Előre SC - Szolnoki MÁV SE 1 : 0 16:00

2023.07.08, 22:18 (szerk.: 2023.07.08, 22:25)
    Békéscsabai Előre - Szolnoki MÁV 1:0 (1:0)

Békéscsaba, 4000 néző
    V: Vadas J.
    B. Előre: Tóth — Bertók, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Batke, Zahorán, Németh, Schneider (Mészár), Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Sz. MÁV: Fehér — Süle, Abonyi, Rozmis, B. Nagy, Földesi, Pagonyi (Pintér II.), Pintér I, Dobos II, Tóth II, Szolnoki. Edző: Horváth János.

Az I. félidőben a B. Előre többet támadott, szünet után az Sz. MÁV játszott fölényben.
    A hazai csapat két kapufát is lőtt.
    G: Németh.
    Jó: Tóth, Bertók, Láza, ill. Fehér, Rozmis, Földesi.

V: Vadas J.
    Előre: Tóth — Bertók, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Batke, Zahorán, Németh, Schneider, (Mészár), Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Szolnok: Fehér — Süle, Abonyi, Rozmás, B. Nagy, Földesi, Pagonyi, (Pintér II), Pintér I., Dobos II., Tóth II, Szolnoki. Edző: Horváth János.

Gyors vasutas támadással kezdődött a mérkőzés, de aztán alig akadt dolga Tóthnak.
    Fölényben játszott a hazai együttes, Schneider kétszer is veszélyeztetett, azután Németh durrantott mellé.
    Láza megsérült, de ötperces ápolás után visszatért.
    A 34. percben Németh fejese a lécen csattant.
    Egy perccel később Zahorán távoli lövése a kapusról kipattant és Németh labdája a felső léc alsó lapjáról vágódott a gólvonal mögé. 1:0.
    Szünet előtt Pagonyi erős lövését hárította Tóth.
    Fordulás után a vendégek is szóhoz jutottak, majd mezőnyjáték következett.
    Mészár és Száraz adott munkát Fehérnek.
    Később Tóth II. lövését védte előrevetődve a csabai kapus.
    Hajrában isimét fölülkerekedett a hazai csapat, Németh nehéz helyzetből a kapufát találta el.

Jók; Bertók, Láza, Kiss, Száraz, ill. Fehér, Abonyi, B. Nagy, Földesi. kép
    Németh kapura fejetl Abonyi és Tóth II mellett a Bcs. Előre - Sz. MÁV mérkőzésen.