Békéscsabai Előre SC - Ceglédi VSE 2 : 0 15:00

Békéscsabai Előre - Ceglédi VSE 2:0 (1:0)

V.: Kasza
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp (Süle), Kiss, Mészár, Németh, Bertók, Zahorán, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    CVSE: Farkas — Cseh, Tóth, Vágó (Zátonyi), Kabak, Halmi, Csurgai, Barta, Csontos, Liptai, Papadimitriusz. Edző: Szigeti Ferenc.

Az I. félidőben a B. Előre veszélyesebben, és valamivel többet támadott.
    Szünet után fokozta az iramot, nagy fölénybe került. Csatárai - a két gól ellenére - több helyzetet elügyetlenkedtek.
    G.: Mészár, Száraz.
    Jó: Láza, Szűcs, Mészár, ill. Farkas, Tóth, Csontos.

Népsport, 1968. március 18. (Arcanum DT)
    Győzelemmel rajtolt a Bcs. Előre
    Bcs. Előre - Ceglédi VSE 2:0 (1:0)

Békéscsaba, 3000 néző
    V: Kasza
    Előre: Tóth, Kvasz, Láza, Szűcs, Papp I, (Süle), Kiss, Mészár, Németh, Bertók, Zahorán, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Cegléd: Farkas — Cseh, Tóth, Vágó (Zátonyi), Kabak, Halmi, Csurgai, Bartha, Csontos, Liptai, Papadimitriusz. Edző: Szigeti Ferenc.

A közönség harsány biztatása mellett nagy erővel rohamozott a hazai csapat és a 12. percben Mészár, miután fejjel tisztára játszotta magát, 10 méterről a hálóba bombázott, 1:0
    Újrakezdés után a ceglédiek támadtak. Később óriási nyomás nehezedett a ceglédi védelemre, de újabb gól már nem esett.
    Fordulás után fokozta az iramot az Előre. Egymás után hat szöglet jelezte fölényét.
    A 62. percben Németh lövése Száraz lábán irányt változtatva az ellenkező sarokba vágódott, 2:0

Mindkét csapat meglehetősen idegesen játszott, néha túl kemény belemenések tarkították a mérkőzést. Az Előrének jó néhány helyzete maradt kihasználatlanul.
    Kasza többet foglalkozott a nézőkkel, mint a játékkal.
    Jók: Tóth, Láza, Szűcs, Mészár, ill. Farkas, Tóth, Kabak.

1. Békéscsaba 1 1 - - 2:0 2