Bp. Előre SC - Békéscsabai Előre SC 2 : 0 13:30

V: Bajna
    Bp. Előre: Szilágyi — Kahlesz, Reif, Egervári, Csider, Marton, Juga, Burányi, Széles, Zsoldos, Kamrás. Edző: Anda László.
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Zahorán, Kiss, Kasznár, Kovács, Batke, Dobó, Süle. Edző: Szombati György.

Jó iramú, kemény mérkőzés.
    A hazaiak végig támadtak, lendületes, gólratörő játékukkal számos gólhelyzetet teremtettek. G: Széles, Zsoldos.
    Jó: Reif, Egervári, Juga, Zsoldos, ill. Zahorán, Kovács, Batke.

3. Bp. Előre 31 15 11 5 54:27 41
    ...
    7. Békéscsaba 31 12 8 11 43:41 34

Népsport, 1966. november 7. (Arcanum DT)
    Bp. Előre - Bcs. Előre 2:0 (1:0)

V: Bujna

A 2. percben Batke nagy helyzetben mellélőtt, s ezután a Bp. Előre lendült támadásba.
    A 34. percben egy felesleges szabálytalanság után Széles emelt a hálóba, 1:0.
    Szünet után mintegy fél órán át mezőnyfölényben játszott a csabai csapat, de a rutinos játékosokból álló, keményen küzdő fővárosi védelmet nem tudta áttörni a megfiatalított csabai gárda.
    A 28. percben Kiss óriási kapáslövését bravúrral hárította a hazaiak kapusa.
    A második gól így esett: Kvasz és Zsoldos összecsapott a 11-es pontnál, mindketten elcsúsztak, de a középcsatár volt gyorsabb, és közelről a hálóba lőtt.

A csabai együttes a vereség ellenére sem keltett rossz benyomást.
    Jók: Batke (a mezőny legjobbja), Kiss, Zahorán.

Békés Megyei Népújság, 1966. november 9.