Békéscsabai Előre SC - Borsodi Bányász SK 2 : 2 14:00

Békéscsabai Előre - Borsodi Bányász 2:2 (2:2)

V: Bánki
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Kovács, Kiss, Kasznár, Zahorán, Batke, Dobó, Süle. Edző: Szombati György.
    B. Bányász: Veres — Szakács, Nyíri, Négyesi, Tátrai II, Jaskó, Kőhalmi II, Kovács, Lukács, Zsinka, Baranyi. Edző: Mező Jenő.

Élénk iramú, időnként kemény játék.
    Az I. félidőben kiegyenlített küzdelem, szünet után a békéscsabaiak lényegesen többet támadtak. Mindkét részről több gólhelyzet maradt kihasználatlanul.
    G: Süle, Kasznár, ill. Baranyi, Lukács.
    Jó: Kovács, Kasznár, Süle, ill. Veres, Jaskó, Kovács.

7. Békéscsaba 30 12 8 10 43:39 32
    8. Borsodi Bányász 30 10 10 10 43:35 30

Népsport, 1966. október 31. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - Borsodi Bányász 2:2 (2:2)

V: Bánki
    Előre: Tóth — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Kovács, Kiss, Kasznár, Zahorán, Batke, Dobó, Süle. Edző: Szombati György.
    A 7. percben Baranyi elhúzott az őt támadó Kvasz mellett és laposan a hosszú sarokba lőtt, 0:1.
    Újrakezdés után Süle kígyózott át a bányászok védelmén, és egyenlített, 1:1.
    A 10. percben Dobó futott el a jobb oldalon, beadását Kasznár vágta a hálóba, 2:1.

Ezután mindkét oldalon, de a vendégcsapat részéről fokozott mértékben túl kemény belemenések tarkították a játékot.
    A 16. percben Dobó egyedül tört kapura, a 16-osnál hátulról elkaszálták. Dobó megsérült és csak pár perces ápolás után tért vissza a pályára.
    Ezután Batkét terítették le, ő is sántikált pár percig, majd a sorozatosan szabálytalankodó Zsinka számát írta fel a játékvezető.
    Tóth bravúros védése után Dobó elől tisztáztak szögletre a bányászok.
    A 42. percben a bizonytalankodó védők mellett Lukács kiegyenlített, 2:2.
    Szünet után fölénybe került a hazai csapat, Zahorán, majd Dobó lövését védte Veres.
    A 74. percben Zahorán szögletrúgása a gólvonalon álló Dobóról pattant a mezőnybe, majd Süle ívelt labdáját a kapu torkából fejelték ki a védők.
    A 84. percben a bányászcsapat lőtt érvénytelen gólt.

A két tartalékkal szereplő Előre a második félidőben lényegesen többet támadott, jobb volt ellenfelénél, több helyzetet is összehozott, de a gólszerzés - ezúttal - a fölény ellenére sem sikerült.
    A két fiatal játékos nem okozott csalódást.
    Jók: Kovács, Kasznár, Süle.

Békés Megyei Népújság, 1966. november 1.