Salgótarjáni Kohász SE - Békéscsabai Előre SC 0 : 1 14:30

2023.11.18, 21:57 (szerk.: 2023.12.14, 21:21)
    Békéscsabai Előre - Salgótarjáni Kohász 1:0 (1:0)

Salgótarján, 1000 néző
    V: Pusztai
    Békéscsaba: Kisfalvi — Kvasz, Frankó, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Süle, Batke. Edző: Szombati György.
    Salgótarján: Libus — Tajti, Martinko, Bablena, Csala, Cuder, Pálmai, Kulcsár, Lovász, Nyerges, Rozgondi. Edző: Kovács Ernő.

Az alacsony színvonalú mérkőzés nagy részében a hazaiak irányították a játékot, a sokat körülményeskedő csatárok azonban a legbiztosabb helyzetekben sem vállalkoztak lövésekre.
    A csabaiak lelkesen védekeztek, rajtaütésszerű támadásaik veszélyesek voltak.
    G: Miklya.
    Jó: Kisfalvi, Kvasz, Frankó, Miklya, ill. Martinkó, Bablena.

6. Békéscsaba 25 11 7 7 37:30 29
    ...
    13. Salgótarjáni KSE 25 8 6 11 25:35 22

Népsport, 1966. szeptember 26. (Arcanum DT)
    Alacsony színvonal - meglepetés
    Békéscsabai Előre - Salgótarjáni KSE 1:0 (1:0)

v.: Pusztai
    SKSE: Libus — Tajti, Martinkó, Bablena, Csala, Czuder, Pálmai, Kulcsár, Lovász, Nyerges, Rozgondi. Edző: Kovács Ernő.

7. perc. Bócsik 30 méteres ravasz lapos lövését Libus védte.
    11. perc. Két szögletet harcolt ki az SKSE, de Kisfalvi mindkettő végén vetődéssel tisztázott.
    15. perc. Lovász a jobb oldalon futtatta Kulcsárt. A csatár középre ívelt, Lovász közeli lövését Kisfalvi szögletre ütötte.
    35. perc. Batke a bal oldalon vezette fel a labdát, élesen középre ívelt és a két védő között kiugró Miklya hat méterről a jobb alsó sarokba gurított. 1:0.
    53. perc. Lovász labdája Nyergest lesen találta, s így hiába lőtt a hálóba.
    75. perc. Czuder-Lovász összjáték után Nyerges elől az utolsó pillanatban vágta ki a labdát Szűcs.
    77. perc. Süle ügyes cselekkel előre tört a jobb oldalon, élesen belőtt labdáját Miklya kapu fölé vágta.
    85. pere. Martinkó elvételt egy labdát. Dobó tört előre, pompásan Süle elé tálalt, akinek lövését Libus óriási bravúrral védte.

Alacsony színvonalú, gyenge iramú mérkőzést vívott a két csapat.
    Az első negyvenöt percben az SKSE enyhe fölényben volt, de a rendkívül gyengén játszó ötösfogata jóformán helyzetet sem tudott teremteni. A vendégek kultúráltabban, technikás abban játszottak, rajtaütésszerű támadásaikkal néhányszor zavarba hozták a védőket.
    A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.
    Jók: Kisfalvi, Szűcs, Süle, Batke, illetve Libus. Bablena, Csala.
    (Székács László)

Nógrád, 1966. szeptember 25.
    Bcs. Előre-győzelem Salgótarjánban
    Bcs. Előre - Salgótarjáni Kohász 1:0 (1:0)

Salgótarján, 600 néző
    V: Pásztor
    Előre: Kisfalvi — Kvasz, Frankó, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Batke, Süle. Edző: Szombati György.

Dobó nagy lövése vezette be a mérkőzést, majd mezőnyjáték alakult ki.
    A Kohász támadásait Kisfalvi két alkalommal szépen tisztázta.
    Frankó két veszélyes akciót hárított ügyes közbelépéssel.
    A 25. percben Dobó mellélőtt.
    Öt perc múlva Kisfalvi védett egy veszélyes lövést, kirúgását Dobó szerezte meg, Süléhez adott, a balszélső beadását Miklya az alsó sarokba bombázta, 1:0.
    A gól után és a második félidő jó részében a Kohász szorongatott, de a csabai védelem jól állt a lábán.
    Egy alkalommal Szűcs az utolsó pillanatban rúgta el a labdát a gólhelyzetben levő Bablena elől.
    A 65. percben Kiss, Dobó, Batke volt a labda útja, a balösszekötő kicselezte az egész védelmet, de közelről a kapusba lőtt.
    Az utolsó percekben is a hazaiak támadtak, mégis Miklya előtt maradt ki nagy gólszerzési lehetőség.
    Jók: Kisfalvi, Frankó, Kovács.

Békés Megyei Népújság, 1966. szeptember 27.