2017.10.02, 12:22 (szerk.: 2017.10.02, 16:09)
    KALOCSA -PÜSPÖKLADÁNY 1-0 (0-0)
    Kalocsa, 400 néző. Vezette: Saskőy (Farkas, Takács).

Kalocsa: Gojtán - Iván, dr. Koch, Paletta (Mácsai a 62. p.), Unyi, Aradi, Kocsis, Sári, Tóth A., Farkas Z. (Veres A. a 86. p.), Kovács J. (Deák a 89. p.). Edző: Illés László.
    Püspökladány: Varró - Keserű, Geszti, Kondás, Czövek (Palotás a szünetben), Gulyás, Szentjóbi, Nagy II. Cs„ Nagy I. Cs. (Pánti a 75. p.), Berecz, Nagy Zs. Edző: Haász Gábor.
    Kiállítva: Unyi a 75. percben (a játékvezető megsértéséért), Sári a 75. percben (szintén a játékvezető megsértéséért), valamint Szentjóbi a 81. percben (második sárga lap után, buktatásért).

16. perc: Farkas-Kovács- Farkas kényszerítő után a vendégkapus csak üggyel-bajjal ütötte szögletre a labdát.
    18. perc: Aradi átadását Unyi küldte kapura, Varró lábbal védett.
    30. perc: Farkas húzott el a bal oldalon, lövése visszapattant a védőkről, másodszor ívelve küldte kapura a labdát, mely alig kerülte el a bal felső sarkot.
    36. perc: Dr. Koch 24 méteres szabadrúgásból csak centikkel csavart a léc fölé.
    58. perc: Iván húzta meg a jobb oldalt, élesen ívelt kapu elé, Tóth András emelkedett a legmagasabbra, s 6 méterről a bal felső sarokba fejelt, 1-0.
    69. perc: Kovács beadása jó helyzetben találta Unyit, aki a kapu mellé lőtt.
    75. perc: Kovács J. szép csellel ment el a jobb oldalon, betört a 16-oson belülre, majd 14 méterről a kivetődő kapusba lőtt.
    85. perc: Tiki-taki fejjátékot rendezett a vendégcsapat a 16- oson belül, a befejezésnél Gojtán jól helyezkedett.

Küzdelmes, közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak többet kezdeményeztek. A kimaradt helyzeteik ellenére megérdemelten nyert a Kalocsa.

Kitűnt: Gojtán, Tóth, Kovács J., illetve Varró.

Haász Gábor: - Bántó szándék nélkül, de ettől a Kalocsától kikapni nagy művészet volt.
    Illés László: - Bántó szándék nélkül, de ezt a Püspökladányt kettős emberhátrányban is le tudtuk győzni.

Forrás: Petőfi Népe, 1998-11-02