33 FC - Ferenczvárosi TC 1 : 5 15:00

2021.09.04, 22:26
    A 33-as Football Club és a Ferencvá­rosi Torna Club Ó-Budán megtartott football-mérközése kevés néző előtt folyt le Ó-Budán. A harminchármasok csapata igen gyönge volt, amennyiben hat védőjátékosuk közül öt nem játszott, kiket a máso­dik csapatbeliekkel pótoltak. Csak Lill, a kapus és Zsidó voltak az első csapatból, kiken igen sokszor meg is akadt a ferencvárosiak támadása. Az első félidőben a ferencvárosiak a szél ellen játszva 3 goalt csináltak 4, 21 és 8 percnyi időközökben, ugy, hogy a félidő 3 : 0 végződött a ferencvárosiak ja­vára. A második félidőben még két goalt érnek el a ferencvárosiak 11 és 10 percnyi időközökben. A félidői vége felé a 33-asok kezdenek támadni és si­kerül egy hands in goalért kapott büntető-rúgást Spitznek a kapuba lőni, ugy, hogy a második félidő 2 ; 1 arányban a ferencvárosiak javára végződik s igy a végeredmény 5:1 a ferencvárosiak javára. A 33-asok mentségére felhozhatjuk, hogy védelmük tartalékemberekből állván, csatársoruk támogatás hiá­nyában nem fejthette ki teljes tudását. A ferencvá­rosiak csatársora szokott ügyes kombinációja által tűnt ki.

Pesti Hírlap 1903 február 23.

2021.09.04, 22:06
    A Ferenczvárosi Torna-Club a »33« F. C.-ot 5:1 eredménynyel fölénynyel győzte s a match elejétől végig a helyzet ura volt. Támadásai tervszerűen keresztülvitt szép kombináczókon alapultak, melyekkel szemben a »33« F. C. erőben alaposan megfogyott csapata vajmi keveset tehetett. A Ferenczvárosiak védelme is derekasan megállta helyét s vele szemben a »33«-ok csatársora eredményeket elérni nem tudott. Az egyetlen goal büntető rúgás eredménye lön.