Fővárosi TC - Postás 2 : 3

2021.09.15, 21:56
    Postások 3:2 győznek a Fővárosi Torna-Klub ellen.

A játék vehemens tem­póban kezdődik. S z ü s z birónak mindjárt a match kezdetén erélyes rendszabályokhoz kel­lett nyúlni, hogy a játék eldurvulását meg­akadályozza. Az első goalt a Fővárosiak lőt­ték a Postások faultja által nyert büntető rúgás révén. A Postások csakhamar kiegyenlítik s a fél­idő vége felé egy goallal szaporítják pontjaik szá­mát. Félidő állása 2:1. Postások javára. A má­sodik félidőben az iram fokozódik; Postások nagy erélylyel támadnak, de ostromaikat Szentey hátvéd ügyesen leszereli. A Fővárosiak az eredményt ki­egyenlítik s csak a félidő vége felé sikerült a Pos­tásoknak a harmadik, győzelmet szerző goalt meg­szerezni. A Postásoknál Kohlhanek és Buda váltak ki' remek játékukkal.

Pesti Napló 1904 október 3.

2021.09.15, 21:46
    Postás Tisztviselők S. E. győz 3 : 2 a Fővárosi Torna-Club ellen.

A két csapat az Erzsébet királyné-uti pályán mér­kőzött egymással. A mérkőzés meglehetős erélylyel indult. A Postás csapat erejével akarja legyűrni ellen­felét, mely azonban szintén erőszakossággal felel. A biró erélyes rendszabályokhoz folyamodik, s szaporán osztogatja mindkét félnek a büntetéseket. A Főv. T. C. a javára megítélt hands in goalt 18 percz után goallá értékesíti. A Postások a 25-ik perczben kiegyenlítik ezt s 33 percz után a vezető goalt érik el. Halftime 2 : 1 a Postások javára. — A második félidőben nagy vál­tozatossággal folyik a játék. Mindkét csapat nagy erő­kifejtéssel dolgozik, de jó idő múlik, mig eredményt érnek el. A goalok előtt izgalmas, kemény tusák foly­nak, míg végre sikerül a Fővárosiaknak 25 percznyi játék után az eredményt kiegyenlíteni. A Postások Buda vezetésével ostrom alá fogják a Fővárosiak kapuját s nagy küzdelem után Németh révén 10 percz után a győztes goalt érik el Szüsz Hugó (»33« F. C.) erélyes versenybíró