ground : ?

2021.09.15, 23:57
    M. U. E.—Főv. T. C.
    Május 22.

Vasárnap délelőtt az Erzsébet királvné-uti pályán mér­kőzött a fenti két csapat a bajnokságért. Bármennyire javult is a M. U. E., hogy ilyen arányú győzelmet arasson, bizony nem várta senki. Az összes goalokat a M. U. E. a legszebb stílusban csinálta A Főv. T. C.-ben kitűnt a két hátvédő jó játékával. Az erős tempót jól bírták, mert még a második félidő végén is nem egyszer igen szép támadással veszélyeztették a M. U. E kapuját. A bíró füttye után egy perczczel Radóezy szép lerohanással leviszi a labdát, átadja Gébernek, ki azt védhetetlenül küldi az ellenfél goaljába, még mielőtt a váratlan gyors támadás miatt zavarba jött kapus, védhette volna 20 percz múlva ugyancsak Radóezy beadását higgadt lövéssel Kazár, Csermák útján értékesíti. 10 percz múlva Csermák lövi a harmadik goalt. A Fővárosi is néha szépen támad, de támadását a védelem mindannyiszor biztosan hárítja el A második félidőben, leszámítva egy-két lerohanást, a Főv T. C. folyton véd. M. U. E. 4 goalt lő, a melyből azonban a biró kettőt ítél goalnak. A mérkőzés 5:0 végződik M. U, E. javára. Biró : Horváth Ferencz volt. Az ő higgadtságának köszönhető, hogy a játék nem fajult el.