referee : Hajós József
  1. Nemzeti Sport: -

2016.12.09, 09:44 (szerk.: 2016.12.09, 09:45)
    UTE.-33FC. 1:0.

A népszigeti pályán találkozott a két csapat. Az Újpesti TE. a kiválni készülő Molnár testvérek nélkül jelent meg több tartalékkal, ennek dacára sakkban tartotta ellenfelét, amelynek csatársora néhány szép támadást vezetett ugyan, de egészében ugylátszik sem összjátékot produkálni, sem eredményt elérni nem képes. Ennek az az oka, hogy egymást megérteni nem tudó játékosok játszanak egymás mellett, akik egyénileg, mint Forstinger, Koch igen jó játékosok, de összejátszani nem tudnak.

A mérkőzés első félidejében körülbelül egyenlők az ellenfelek, a 33FC. Koch és Forstinger révén több lerohanást intéz az UTE. kapu ellen, melyet Kazár jól véd; viszont az UTE. is heves támadásokkal válaszol, amelyeket a 33 fedezetsor jól tart
    fel, élén Kissel. Félidő 0:0.

Félidő után az UTE. némi fölénybe jut, s szerencsésen beadott góljukkal megszerzi a vezetést, amelyet a 33-as FC. kiegyenlíteni nem tud.

A csapatok a következők voltak:

UTE.: Kazár—Wranák, Rozmann—Fürst, Herskovits, Kirschner—Lengyel, Novák, Almássy, Ludwig, Kardos.
    33FC.: Schiller—Steiner, Józsa—Banay, Kiss, Schwarz—Forstinger, Koch, Vanicsek, Szafka, Cavoljac.

Biró: Hajós József (MTK.) volt.

Nemzeti Sport, 1906. november 25.

2016.12.09, 09:37 (szerk.: 2016.12.09, 09:38)
    Az Újpesti Torna-Egylet és a „33“ asok mérkőzése az U. T E. győzelmével végződött. Az U. T. E. — bár ellenfele hiányos csapattal állott ki, — csak a második félidőben s erős küzdelem után győz.

U. T. E.—„33“ F. C. 1 : 0.

A „33“-asok csapata tartalékokkal volt kénytelen kiállani s mégis elég jól megállotta helyét az U T E -vel szemben Az első főidőben javarészt a ,,33“-asok támadnak és sok dolgot adnak az újpestiek szépen védő kapusának. A félidő végefelé az U. T. E. támad, de a „33“-asok védelmén megtörik támadásuk. Félidő 0 : 0.

A másik félidőben Schwarcz („33“ F. C.) megsérül s igy csapata kénytelen 10 emberrel játszani. Az U. T. E. győztes goalját Ludwig szerzi meg, ki a "33"-asok védelmén keresztültörve, védhetetlenül lövi a kapuba. Az újpestiek még többször támadnak, de támadásaik csupán kornerekhez juttatják a csapatot. A mérkőzés vasárnap délelőtt a népszigeti-pályán folyt le Hajós József (M. T. K. ) kifogástalan bíráskodása mellett.

A második csapatok mérkőzését a „33“-asok feladták s igy az U. T. E. küzdelem nélkül jutott a két ponthoz.

Sport-Világ, 1906. november 25.

3. avatar: heimo
    2016.12.09, 09:32 (szerk.: 2016.12.09, 13:55)
    A másik bajnoki mérkőzés sem volt olyan, mely a bajnoki küzdelmek nívójának megfelelt volna. Az Újpesti Torna Egyesület és a "33" F. Klubja megfogyatkozott csapatjaikat állították sorompóba egymás ellen. Az U. T. E. jobbnak bizonyult s 1:0 goalaránynyal verte ellenfelét. Az első félidőben a "33" F K még elég jól tartotta magát. Ebben a félidőben nem is rúgott egy csapat sem goalt. A másodikban a jobban játszó U. T. E. egyetlen goaljával megszerezte a győzelmet. A mérkőzést Hajós József vezette.

Pesti Napló, 1906. november 19.

4. avatar: heimo
    2016.12.09, 09:26 (szerk.: 2016.12.09, 09:27)
    A 33-as Futball-Klub és az Újpesti Torna-Egyesület vasárnap délelőtt mérkőzött a Népszigeten. Érdekes küzdelem után az első félidő eredménytelen volt és a második félidőben az újpestiek egy góllal győzelemhez jutottak. Eredmény 1:0 az U. T. E. javára.

Az U.T.E. II. játék nélkül győzött a 33-as F. K. II.-vel szemben.