Budapesti TC - Fővárosi TC 5 : 0 15:00

2021.10.12, 21:04
    BTC -Főv. TC.
    5 : O

A FTC.—Typ. mérkőzés után érdeklődéssel várták a millenáris pályán szép számmal megjelent érdeklődők a BTC—Főv. TC. bajnoki mérkőzését. Az érdekességre az szol­gáltatott alkalmat, hogy a Főv. TC., a BTC. legyőzője, a Törekvés felett, fölényes győzelmet aratott. A Főv. TC. ezen a mérkőzésen feltűnő rossz volt. A csapat csatársora, mely­ben figyelemreméltó egyéni játékosok vannak, minden összjáték és tervszerűség nélkül játszott s igy gyakori támadásuk veszélytelenek és eredménytelenek maradtak. A védelem igen bizonytalan játéka ellen a BTC. ötletszerű magas adogatások­kal keresztülvitt támadása érdemtelenül jutott a nagy gól­arányhoz.
    Annál több dicséret illeti az agilis, lelkes védelmet, Sárközy—Fehéry—Ficzere—Kovács, a csapat főerősségei, kik minden támadást leszereltek. Bihary a kapuban nem mu­tatta be játéktudását, néhány könnyű labdát ügyesen fogott fel. A labda kiadogatásai azonban igen bizonytalanok. Sokat hibázott a Főv. TC. kapusa Beumel, ki tréning nélkül védte a Főv. TC. gyakran ostromolt kapuját. A csapatok a következő összeállításban álltak fel: BTC.: Bihary—Sárközy, Fehéry—Ficzere, Izsó, Kovács—Molnár I., Levitzky, Korda, Molnár II., Oláh.
    Főv. TC. Beimel—Rauch, Szentey—Vértes, Jergencz, Weisz—Nemetz, Roóz II., Roóz I., Schöníeld, Rusz.
    Változatos támadással kezdődik a félidő, melynek ele­jén a Főv. TC. nem mutatkozik rosszabbnak ellenfelénél. A 27. percben Főv. TC. kornert hibáz, melyet Szentey ügyesen kifejel. A fejelés után Molnár II. Szenteyvel összeütközik, a biró, érthetetlenül, szabálytalanságot lát és a közönség leg­nagyobb felháborodására, 11-es büntető rugást itél szerintünk teljesen indokolatlanul. A BTC. első gólja látszólag lehan­golja a Főv. TC. csapatát, mely sikertelen támadásai a BTC. kitűnő védelmén hiúsulnak meg. A félidő végén 41—44. perc­ben a BTC. Korda és Molnár II. révén meglepetésszerü két gólhoz jut. ^
    Félidő 3 : 0.
    A második félidő elején változatosak a támadások. A Főv. TC. játéka lelkesebb. Roóz I. és Schönfeld által veze­tett önző támadásokat a BTC. védelme könnyen tartja fel. A BTC. támadásai is sikertelenek az összjáték teljes hiánya miatt. A 22. percben Molnár I. beadásából Molnár II., Bei­mel hibájából a negyedik gólt lövi. A Főv. TC. ezek után gyakrabban támad eredménytelenül. 39. percben Molnár I., a Főv. TC. védelmének hibájából könnyen védhető gólt rug. A mérkőzés további idejében a Főv. TC. támad minden ered­mény nélkül. Biró: Langfelder Ferenc (U'T'E.) volt.

Nemzeti Sport 1907 október 20.

2021.10.12, 20:35
    Budapesti Torna-Club — Fővárosi Torna-Club 5 : 0.

(Thököly-uti pálya.) A B. T.' C. aránylag magas goalarányu győzelme a papírformák alapján nagy meg­lepetés, pedig az eredmény teljesen reális. A B. T. C; javult, halfsora kitünően működött, mig a Fővárosi T. C. egyéni (tegyük hozzá: kitűnő egyéni) játékával nem boldogult és aligha fog a jövőben is boldogulni. Tizenegy játékosnak ötletszerű működése komoly küzdelemnek nem lehet alapja.- Pedig ha a fővárosiak egyéni játékukat összjátékkal párosítanák, respektábilis ered­ményeket érhetnének el.
    B. T. C. kezd a nappal szembeni oldalon. Jórészt a piros-fehérek vannak offenzivában, mig Főv: T. C. csak lerohanásokkal közeliti meg ellenfele kapuját. Rooz L lövése a B. T. C. goalja fölött sivit el. B. T. C. szabad­rúgásból kornert ér el, a melyet Szentey fejjel szépen ment. Molnár II. rugása a kapu mellett süvit el, mig kö­vetkező shotja kornert hoz B. T. C.-nek (17. p.). Schön­feld támadását Fehéry szereli le, utána Molnár I. lövése a goal mögé jut. Izsó gyönyörű rúgása a Főv. T. C. hálója fölött sivit el. Molnár I. shotját Beimel kornerre menti, a melyből B. T. C. tizenegyes révén első goalját lövi (24; p.).- A B. T. C. állandóan támad, azonban csatárai a goallövéseket sorra elhibázzák. B. T. C. kornere után (28. p.) Schönfeld támad, majd Molnár II. vezet támadást, de Levitzky a szépen átadott labdát a goal fölé rúgja; Schönfeldnek jól beczenterezett labdáját középen nem tudják érvényesiteni. Ficzere zugó lövése a Főv. T. C. goalja mellett sivit el, mig Molnár II: süvítő shotja a
    B. T. C. második goalját eredményezi (40; p.): Molnár II; következő rúgása a Főv. T. C. kapusának kezében akad meg. A 44-ik perezben Korda középcsatár védhetetlenül helyezett lövéssel háromra szaporítja a piros-fehérek goaljait;
    Félidő 3 : 0:
    Az első támadást Molnár I. vezeti, utána Róoz II. rohan le, de shotját Bihari védi. A Fővárosiak következő támadása ismét B. T. C. kapuvédjét foglalkoztatja. Oláh lerohanását Beimel kifutással védi. A Fővárosi T. 0* eredménytelen szabadrúgása után (hat lépésről a
    B. T. C. goalja előtt) Molnár I. ügyesen beadott labdája Beimel kezében akad meg, mig Molnár II. gyenge, könnyen véd­hető lövése meghozza a B. T. C. negyedik goalját (18-ik percz). Oláh eredménytelenül támad, mig Molnár I. shotja a Főv. T. C. kapuja mellett süvit el. Molnár I. lerohanása kornert eredményez, a melyet ujabb korner követ. Kovács szabadrugását Beimel védi. Rövid időre a Fővárosi T. C. kerül offenzivába. A 38-ik perczben Molnár I. a Fővárosiak védelmének hibájából megszerzi a B. T. C. ötödik goalját (38-ik percz). B. T. C. újabb kornere után a Fővárosi T. C. kerül frontba, azonban csak szabadrúgást ér el. Langfelder Ferencz (U. T. E.) kitűnő biró volt.