Budapesti TC - Fővárosi TC 0 : 3 14:00

2021.08.27, 18:03
    Föv TC - BTC. 3 : 0

Millennáris.) Karácsony első ünnepén 25-én játszotta le a két csapat még
    hátralevő bajnoki mérkőzésüket. A Föv. TC. ezen újabb győzelmével ismét megerősítette eddigi ki­váló formájának realitását. A piros-fehérek ellen elért győzelme öt az őszi idény befejeztével a MAC. és FTC. után a bajnoki sor­rend harmadik helyére juttatta, maga után hagyta azonban nem kisebbeket, mint a MTK.-! és a BTC.-t! Az őszi idény alatt olyan formát mutatott a Föv. TC., hogy legjobb csapatainkkal teljesen egy sorba keltett helyezni. A bajnokságért folytatott küzdelemben csak két vereséget szenvedett, de mindkettőt csak kis góldifferenciával. (MTK. 3 :4, FTC. 3:1.) A bajnokság élén levő MAC.-al szemben pedig 2 : 2 arányban eldöntetlenül végzett. A többi elsöosztályu ellenfeleit mind sorra legyőzte. A pénteki mérkőzésen, őszi kiváló formájának tetőpontján egyik legnívósabb és legszebb mérkőzését játszotta. A szervek külön-külön és együttesen is ki­válót nyújtottak. Csapatösszmunkája ép úgy, mint eröbeosztása kifogástalan. A csapatban ezúttal a halfsor volt a legjobb s mint egyenrangú ellenfelek közötti küzdelemnél lenni szokott, ez, en­nek jobb volta döntötte el jelen alkalommal a mérkőzés sorsát. A beckek jól oldották meg feladatukat. A csatársor pedig három góljával biztosította be a győzelmet. Különösen az újonc Pach játéka volt tetszetős és hasznos, épen úgy, mint a jobbszélen mű­ködő Maly-é. A BTC. csapatáról nem sok jót mondhatunk. Csak a védelem játékáról nyilatkozhatunk elismerőleg, a csatársor szá­nalmas vergődése ellenben szinte kétségbe ejthette a piros-fehérek híveit, Hol van most az a régi BTC., aki extázisba esve, magá­val ragadta a nézőket? Nem lehet felfedezni az elődök méltó utó­dait! A csatársor tipikus 5 emberből áll. Mindegyiknek elsőbb a külsőségekre (sviter, sportkabát) való törekvés, mint a becsüle­tes munka. Legtöbb zsebre dugott kézzel játszik! Késmárky hátra­felé, Korda és Kuncz pedig az ég felé törekszenek, a két szélső pedig nem tudja őket követni ily irányban. Néha ugyan Molnár próbálkozott lefutni, de támogatás hiányában nem volt képes ér­vényesülni. A védelem végre kifáradt a sziszifuszi munkában, a második félidő közepe táján összeroppant ,s nem tudta megakadá­lyozni a Fővárosiak győzelmét. A Föv. TC. győzelme teljesen reá­lis volt. A mezőnyben úgyszólván, csak őket láttunk játszani s a BTC. védelmet védekezni. A két csapat összeállítása a következő volt: Föv. TC,.: Beiml. — Rauch, Nemetz. — Schönfeld, Jergencz, Weisz. — Maly, Rusz, Booz II., Pach, Salamon. BTC.: Bihary. — Sári, Szendrő. — Ficzere, Simon, Kovács. — Levák, Korda, Kés­márky, Kuncz, Molnár III.
    Az első félidőben változatos a játék. A Fővárosiak fölénye még ekkor nem domborodott ki. Gól egyik részen sem esett. Fél­idő 0:0. A második félidőben a Főv. TC. lassan-lassan mindin­kább fölénybe kerül. Egy balról lőtt lapos sutt Bihary rossz vé­dése folytán az első gólt eredményezi, ezután nemsokára a másik gól is a BTC. hálójába jut. 2:0. A mérkőzés sorsa már ek­kor el volt döntve. A Szendrő miatt megítélt 11-es már csak a gólarányt emelte. Biró: Szüsz Hugó (MTK.),