1. Nemzeti Sport: 900

2021.08.31, 18:54 (szerk.: 2021.08.31, 18:58)
    MAC—BAK. 3 : 1
    (Amerikai u. p.)

Szokatlan, mintegy 900 néző előtt folyt le a két csapat bajnoki küzdelme, amely nem hozta meg a sokak által várt meglepetést. A MAC. ugyanis rácáfolt utóbbi gyenge formájára és jobb napjaira emlékeztetö stílusban a BAK.-nak szintén igen szép játékot produkált csapatát aránylag könnyen verte. A két csapat a következő volt: MAC.: Sipos—Oláh, Major—Meleghy,Foczy, Medgyessy — Fekete, Krempels, Kelemen, Duda II., Vangel. BAK.: Gross II.—Glatter, Grünwald — Halász, Gerő, Waldner—Cseh, Varga, Rudas, Gállos, Gross. A MAC. csapatában az első félidőben a csatársor produkált igen tetszetős és eredményes játékot. Kelemen szép lövé­seivel tűnt ki. Kár, hogy a driblizésben túlzásba megy. Duda II. és Vangel jól támogatták egymást. Fekete kevés labdát kapott. A halfsor ez alkalommal jó volt, különösen Meleghy. Foczy is javul, Medgyessy is agilis volt. A csa­pat legerősebb része most kétségtelenül a védelem. Sipos felgyógyulva ismét játszott, ami a védelem munkáját biztossá tette. A BAK. csapatban, a Győrben megsérült Weisz helyett Glatter került a hátvéd sorba. Hosszú rú­gásaival és jó labdaszedésével teljesen pótolta elődjét, s bek társával és Gross II. kapussal jó védelmet alkot. A halfsorban ismét Halász volt a legjobb, mig Gerő durva és erőszakos játékával ugyancsak rászolgált a gyakori birói beavatkozásra. Waldner jól tartotta a MAC. jobb szárnyát. A csatársor most is régi hibájában leledzik. A kapu előtt nem tud játszani.

BAK. kezdése után MAC. Vangel révén támad, kinek lö­vése kapufát talál. Viszonzásul Rudas kerül előnyös helyzetbe, de a labdát a kapu mellé plasszirozza. Gross támadása után Kelemen hosszú lövését kivédi a BAK. kapus, a következő pilla­natban pedig Duda II. suttját kell mentenie, amelyet igen ne­hezen kornerre hárít. A kornerböl esik az első göl, amennyiben Gross kapus azt a kapuba nyomja (12. p.). A MAC. állandó offenzivája alatt Gross, Krempels, Kelemen, Vangel lövéseit és a 30-ik percben nehéz kornert sorra kivédi. Vangelnek a kornervonalról fejjel szépen visszatolt labdáját Duda II. kapásból gyö­nyörűen a gólba továbbítja (33. p.). Csak néha-néha bontakozik ki a BAK. csatársor, de csak a félidő végén jelent veszélyt, mikor is Gross lefutásából Gallos közelről újból a kapu mellé lő. Félidő 2: 0. A BAK. élénk támadása nyitja meg a játékot. Sípos­nak több védeni valója akad. Szerencsésebb nálánál a MAC.; az előre törő Krempelst elgáncsolják, a 11-est Kelemen a gólba he­lyezi (17. p.). 3: 0! Gross lefut, de könnyű helyzetből biztos gólt ügyetlenkedik el. A Major hänze miatti 11-est Varga lövése után Sipos könnyű szerrel kifogja. Néhány változatosabb momentum után végre sikerrel jár Gross lefutása, amennyiben sikerült lerohanása után közelről védhetetlen gólt lő. A BAK. offenzivájában ér véget a mérkőzés.

Bíró: Fehéry Ákos (BTC.).