MTK - III. Kerület 2 : 2 17:00

2021.08.03, 19:09
    MTK—III. ker. TVE 2 : 2.

(Hungária-uti pálya.) A minek eshetőségét még a legfanatikusabb harmadik kerületi is csak álmában merte remélni, hogy csapata ugyanis pontot tudjon sze­rezni a testgyakorlóktól, bekövetkezett. Az óbudaiak az előrehaladott szezón miatt némileg fásult MTK támadásai ellen az első félidőben oly sikeresen védekeztek, hogy csak két goalt kaptak. Szünet után pedig, az MTK számos lorohanásától eltekintve, olyan fölénybe került az óbudai csapat, hogy sikerült is a mérkőzést eldöntetlenné tennie, jól megérdemelten megszerezve azt az egy pontot, a meíy pontszámúkat tízre emelve, megmentette őket az osz­tályozó mérkőzés eshetőségeitől. A bajnokcsapat a csatár­sorban Konrád I. helyén Kovácsot szerepeltette, Révész és Bíró poziczióját a rendes tartalékok foglalták el, mig középfedezetet ismét Hlavay I. játszott. A csapat legjobb tagjai a szélsők, továbbá Rácz és az óbudaiak jobbszár­nyát fényesen lefogó Vágó volt. A vívók játékosai vala­mennyien dicséretet érdemelnek. Törhetetlen elszánt­sággal küzdöttek a nekik szokatlan pályán, annyira át­hatotta őket a »struggle for life« jelentősége. A jobb­összekötő helyén Sporkóval szereplő csapat leggjobb tagja Schrott, Guttmann és Hőnich II. a csatársorból, a reprezentatív formát mutató Hőnich I., továbbá Wiszt a fedezetsorból, Szabó Jenő, a klasszis baloldali hátvéd, valamint a kaput bravúrosan védő Tóth Zsigmond volt. Nagy MTK-fölény jellemzi az első félidőt, a melyben a testgyakorlók vezető goalját egyszerre elkövetett hands és foul miatt megítélt tizenegyesből Knapp lőtte. Nem­sokára Rácz messziről a kapura irányított labdája talál utat a kapuba. Félidő 2 : 0 az MTK javára.
    Szünet után az óbudaiak emberfeletti erőfeszítés­sel a kapuhoz szegezik a testgyakorlókat, a miből az MTK szélsőinek lerohanásai révén csak ritkán tud kiszabadulni. A hosszas ostromnak végre megvan a jutalma. Knapp, miután több éles lövést gyors egymásutánban kivédett, a jobbszélső Hőnich fejelt labdáját elvetéssel sem tudta elhárítani (2 : 1 !). Továbbra is a III. kerület van fölény­ben és a 34-ik perczben a kiszökő Hőnich Il-t büntetőterületen belül elgáncsolják és a megítélt bjúnius üntetőrugást Szabó Jenő a kiegyenlítő goalílá értékesíti (2 : 2). Biró: Schubert M. Ferencz.