2021.11.29, 17:18
    >'33« FC-NSC 2:1 (0:1)

Hungária-ut, Biró: Schubert M. F.
    A jobb és elevenebb játékot a legyőzött csa­pat produkálta, amelynek mindegyik embere fürgén mozgott és összjátékra törekedett. Egyet­len hibája a csapatnak a testi erő, tuságos és sokszor unfair igénybe vétele.
    Ezzel szemben a harminchármasok szinte álmos kedvvel játszottak. Különösen a balszárny járt ólomlábon s rontotta el a legkedvezőbb helyzete­ket. Annál egészségesebben dolgozott a jobbszárny, a melynek a szélén a még regruta Franz játszott meglepően jól.
    Jo volt Cecely is a centerhalf posztján, — de csak az első félidőben. A matsch egyike volt a legkülönösebbeknek. Az első félidőben a 33 FC kombinált szebben s mégis az NSC csinált goalt Wéber kornerét Székely a kapuba fejelte.
    Szünet után az első husz perctől eltekintve, az NSC támadott többet s most a 33FC csinált két goalt. Az elsőt Csavoljac lőtte a másodikat Hor­váth.

Sporthirlap 1913 november 3.

2021.07.26, 21:26
    »33« FC—N5C 2:1.

(Hungária-ut.) Az MTK—Floridsdorf mérkőzés előtt küzdött a két csapat a bajnoki pontokért. A küzdelemből nem a jobb, hanem a több szerencsével játszó csapat került ki győztesként. Az első félidőben még változatos volt a játék, a második félidőben azonban a nemzetiek döntő fölénybe kerültek, mindamellett a 33-asok két lerohanásból goalt lőttek, s igy a maguk részére bizto­sították a győzelmet.
    Az első félidő első negyedórájában a »33« FC a többet támadó fél. Az NSC jobboldali hátvédje bizony­talanul dolgozik, a mit a 33-asok csatársora ügyesen kihasznál, és több veszélyes helyzetet teremt a NSC hálója előtt. Azután a jól összejátszó nemzetiek kerülnek frontba, és a 33-asok többször csak korner árán tudják a veszélyes támadásokat ártalmatlanokká tenni. A 20-ik perczben a nemzetiek kornerét Weber preczizen rúgja, és Székely goalt fejel. Az eredmény újabb munkára serkenti a nemzetieket, lövés lövést követ, Zsák azonban mindent fényesen ment. Félidő 1:0 a NSC javára.
    A második félidőben megváltozik a játék képe. Az NSC csatársora egymásután a legveszélyesebb táma­dásokat vezeti s ellenfelét teljesen visszaszorítja, annyira, hogy a »33« FC állandóan védekezésre kénytelen szorít­kozni. A játék 10-ik perczében az állandóan lesben álló Székány leviszi a labdát, a 33-asok csatársorából egyedül Csárdás tart vele, a ki a nemzetiek védelmének súlyos hibájából megszerzi a kiegvenlitést jelentő goalt. Ez a váratlan hátrány nem hangolja le az NSC-t; gyors csatár­sora gyakran támad, a csatárok lövéseit azonban Zsák, s nem ritkán a kapufa kivédi. A 33-asok védelme a sok munkától ellankadva sokszor hibáz, s egyedül Zsák zseniális védései akadályozzák meg, hogy a nemzetiek eredményt érhessenek el. A 38-ik perczben Horváth egyéni lerohanása hozza meg a 33-asoknak a győzelmet jelentő goalt. Ez pillanatnyilag deprimálja a nemzetieket mindamellett továbbra is elismerésreméltó elszántsággal küzdenek a kiegyenlítésért, de hiába: meg nem érdemelt vereséget szenvedtek.
    Ä győztes csapatból elsősorban Zsák munkája,továbbá Vanicsek I. és Biró játéka érdemel elismerést.Az NSC csapatában Kovács, Faragó, Ernst és László játszottak kifogástalanul. Biró: Schubert M. Ferencz.