Hadibajnokság, I. osztály 1916/1917, 22. forduló
referee : Gerő Ferenc
  1. Pesti Hirlap: 1.000

2022.04.12, 21:54
    A Hungária-uti pályán lefolyt MAC—Főv. T. Kör bajnoki mérkőzés kínos botrányba fulladt. A botrányt Gerő Ferenc játékbiró idézte fel, aki feltűnően pártoskodó volt s igazságtalan ítélkezéseivel nagyon elkeserítette a nagy lelkesedéssel játszó Főv. T. Kör játékosokat, akik emiatt szemrehányásokkal illették. Gerő a játékosok megjegyzéseít magára nézve sértőeknek találta, s három Főv. T. Körbeli játékost kiállított. A kiállítottak vonakodtak elhagyni a pályát. mire Gerő tiz perccel a szabályszerű idő letelte előtt lefujta a mérkőzést. A kabinjába vonuló bírót csak a rendőri készenlét mentette meg a játékosok s a közönség tettleges inzultusától. A mérkőzés 2:0 (1:0) arányban ért véget
    .
    Pesti Napló, 1917. május 22.

2022.04.12, 21:46
    MAC—Fővárosi TKör küzdelmének nívóját a vereséget szenvedett csapat magatartása mélyen leszállította. A Fővárosi TKör Botos nevü játékosa kiment verekedni a közönség közé. Szabó Antal és Terifav a bírót sértegették, az öt perccel korábban befejezett meccs után pedig Wölfling és Terifay a bírót inzultálni is akarták. Ebben azonban a rendőr közbelépése meggátolta őket. A játékosok haragját a bíró működése késztette kitörésre. A MAC góljait Vangel dr. és Lator lőtte.

Budapesti Hírlap, 1917. május 22.

3. avatar: seamandarin
    2021.08.19, 20:56 (szerk.: 2022.04.13, 10:29)
    MAC — Főv. TK 2:0 (2:0)

Hungária ut, 1000 néző
    Biró: Gerő Ferenc

A mérkőzés 10 perccel a rendes idö előtt ért végett, mert a Főv. TK. nem akart eleget tenni a biró rendelkezésének. Hibáztatni kell a Főv. TK.-t sportszerűtlen magatartásáért, de hibáztatni kell a bírót is, ki igen elfogultan és hozzáértés nélkül vezette a mérkőzést.

Pesti Hirlap, 1917. május 22.

4. avatar: seamandarin
    2021.08.19, 20:54 (szerk.: 2022.04.13, 10:29)
    A MAC és a Fővárosi Testedzők Köre mérkőzése 2:0 (2:0) arányban a pompás stílus­ban játszó atléták javára dőlt el. A MAC Vangel és Lator révén már az első 16 pereczben szerezte meg goaljait. Azon­kívül meglehetősen kíméletlenül folytatódik a játék, de mig a fővárosiak gáncsait rendre megtorolja a bíró, egy-két MAC játékos durváskodása fölött látszólag szemet huny.Az izgatott hangulatot fokozza, mikor a bíró a match második félidejének 25. perczében a Főv. TKör egyik játékosát indokolatlanul kiállítja. Tiz perczczel a befejezés előtt a bíró a Főv. TKör két másik játékosát utasítja ki a pályáról, mi­után állítólag megsértették őt, az illetők azonban vonakod­ván kiállani, a biró a játékot idő előtt abbahagyja. Rendőri segítséget kellett igénybevenni, hogy a bíró bántalom nélkül juthasson az öltözőjébe. A mérkőzésnek az MLSz előtt foly­tatása lesz, miután a Főv. TKör vezetősége a biró ellen föl­jelentést tett.