Hadibajnokság, I. osztály 1916/1917, 19. forduló
  1. nela: 800

2021.08.19, 21:28
    Föv. TKör — III. ker. TVE 2 : 1 (2 : 1),

Határ-utca, biró Békés Mór. Az utolsó helyen álló Főv. TKör-nek is sikerült két pontot szereznie a gyengén játszó budaiaktól. A mérkőzés első felében szerezte meg a Főv. TKör a vezetést, melyet a második félidőben a III. ker. TVE minden támadása ellenére is megtartott.

Pesti Hírlap 1917 május 15.

2021.08.19, 21:21
    Főv. T. Kör—III. ker. TVE 2:1 (2:1). Az utolsó helyen álló Fővárosiak lelkes játékukkal szemmel láthatólag meglepték jóképességü ellenfelüket és habár játéktudásra távolról sem érték el a kék-fehéreket, sőt a játék túlnyomó részében nemcsak saját térfelükre, de annak szűkebb tizen­hatos vonalára szorultak, jókora szerencsével meg nem ér­demelt vereségben részesítették a budai csapatot. Szabó Jenő már az első perczekben megszerzi a budaiak első és egyedi­nek maradt goal- ját, Főv. T. Kör egy a büntető területen belül kézzel érintett labda miatt megítélt tizenegy- esből kiegyenlitett, majd még szünet előtt egy öngoal révén értékes pontokhoz is jut.