2021.08.18, 21:50 (szerk.: 2021.08.18, 22:01)
    MTK — III. ker TVE 5 : 2 (3 : 1)

Hungária út 2500 néző, biró Gerő Ferenc

Pesti Hírlap, 1917. május 1.

2021.08.18, 21:47
    Az MTK a Garai és Futó nélkül starthoz állt III. kerületi Torna és Vivó Egyletet 3 : 1 félidő után 5: 2 arányban verte. Az all-round Stark elég ügyesen védte a III. kerületiek kapuját, a minthogy az egész csapat mindvégig nagy lelkesedéssel és ügyes taktikával játszott, mert az MTK első három goalja után, győzelmi sánczait feladva, négy csatárral és négy halffal folytatta a játékot, de igy is sikerült a kék-fehérek kapujába két goalt juttatnia, igaz, hogy a másodikat a rosszhiszemüen ítélkező határbiró téves bemondása alapján, a ki egy Kertész II kezére rúgott labdát tizenegyessel toroltatott meg. Az MTK csapatában csak Schlosser és Knapp játszott bravúrosan, a többi nyilván amerikázott, mert egy héttel a WAF ellen produkált pompás játékuk után mégsem törhettek már le. A Vívók csapatában egyénileg Ludwig jobbszélső magaslott ki, a kiről ma este alighanem a válogatóbizottság­ban is szó volt. Schlosser a 18, 20 és 25. perczben három goalt lő azután megelégeli a játékot az MTK, viszont Szabó Ludwig beadásából az utolsó perczben szintén goalt szerez. Szünet után valamivel élénkebb a játék, a hálója előtt jól tömörülő III. kerület védelem miatt azonban csak Konrád II és Schlos­ser labdái jutnak a kapuba, míg a Vívók egy ártatlan hands miatt megítélt tizenegyesüket értékesítik.