Vasas - Törekvés SE 1 : 1

Hadibajnokság, I. osztály 1917/1918, 4. forduló
  1. nela: 4.500

2022.11.04, 23:43
    Törekvés—Vas- és Fémmunkások 1 : 1 (0 : 1). Hungária-ut. Biró: Gerő Ferenc. A teljesen nyílt és egyenrangú küzdelemben vezetésre a Vasasok jóképességű csapata tesz szert, melynek előnyét azonban a második félidő végefelé a Törekvés vehemens támadásai megsemmisítik. Plattkó kiváló védéseket produkált.

Pesti Hírlap, 1917. szeptember 18.

2022.01.18, 23:41
    Vas és fémmunkások—Törekvés 1:1 (1: 0).

Biró : Gerő Ferencz. Egyenlő erők küzdelmét mutatta a mérkőzés. A Törekvésnél a csatársor, a Vasasoknál a védelem volt jobb. Mig Plattkó néhány védhetetlennek látszó lövést hárított el, addig Dürr igen bizonytalanul védett. A vezet goalt a Vasa­sok érték el az első félidőben Rákosi szép lövése révén. A második félidőben változatos mezőnyjáték után sikerült Törek­vésnek Uhrik révén kiegyenlíteni.

Az Újság, 1917 szeptember 18.

3. avatar: seamandarin
    2022.01.18, 23:35
    Vasas—Törekvés 1:1 (1:0)

Hungária-uti pálya. Biró: Gerő F. Nívós, mindvégig izgalmas lefolyásu mérkőzés, melynek, egyedüli szépséghibája Hausvaldnak, a Törekvés közismert fanterének életveszélyes játéka volt. Gerő bíró azonban ez alkalom­mal erős kézzel vezette a mérkőzést és Hausvaldot kiutasította a játéktérségről. Gyönyörűen hullámzó mezőnyjáték után a Vasasok szerezték meg a veze­tést Rákosi góljával, melyet a Törekvés a második félidőben Csapkay góljával egyenlített ki.