III. Kerület - VII. Kerületi SC 1 : 1

2021.06.13, 23:51 (szerk.: 2021.06.14, 11:12)
    III. ker. TVE—VII. ker. SC 1:1 (0: 0) — Határ-utcai pálya. — 4500 néző. — Biró : Nagy László

A két csapat találkozása nem hozta azt az érdekes küzdelmet, amolyet a bajnokságban elfoglalt pozíciójuk és az eddigi teljesítmé­nyeik alapján várni lehetett. De különben is az. eldöntetlen eredmény sem fedi hűen a kőt csapat közti erőkülönbséget, mert a III. kér. gólokkal volt jobb ellenfelénél és ha ez a gólarányban nem jutott kifejezésre, úgy ez bal­szerencséjükön múlt. A csapat főoreje a csa­társorban domborodott ki. Hegyi helyén tar­talék szerepelt, aki azonban nagyszerűen al­kalmazkodott az együtteshez. Kitűnő volt a két szélső, Majher és Sztanosik, mig a fede­zetek közül Stark játéka magaslott ki.
    A VII. ker. komplett csapatában csupán a védelem nyújtott elfogadhatót. Kojsza elemé­ben volt, a-hátvédok közül Hoffmann volt a jobbik. Wagner tartalékkapus néhány szép védéssel vonta magára a figyelmet. Változa­tos játék után hamarosan kidomborodik a III. kerületiek fölénye, de az ellenfél résen álló védelme ügyesen szereli le a veszélyes táma­dásokat. A VII. kér. csak az utolsó öt perc­ben jut szóhoz. A második félidőben teljesen visszaesik a VII. kér. és csupán kilátástalan egyéni lefutásokkal kísérletezik. Egy ilyen meglepetésszerűen keresztülvitt támadás a 25. p.-ben mégis eredményhez vezet és Brenner a kifutó kapus előtt lövi be a labdát. A vá­ratlan eredmény felvillanyozza a budai csa­patot, de erőlködés után csak akkor tud ki­egyenlíteni, a mikor a Hoffmann miatt megítélt szabadrúgást Steinitz mintegy 30 méter­ről góllá értékesíti. Innen kezdve sorozatos támadás éri a VII. kerületieket, de a kapura irányított labdák célt tévesztenek.