2022.04.15, 18:11 (szerk.: 2022.04.16, 08:12)
    Zuglói AC — Kispesti AC 3:0 (1:0)

Sárkány utca, 1000 néző
    Bíró: Schiller Gyula

A KAC csapatának néhány kitűnő teljesítménye után a fejébe szállott a dicsőség, különösen az MTK ellen produkált jó játék árthatott meg, mert ma olyan elbizakodottan ment a küzdelembe, amilyenre a KAC lelkes csapatát senki sem tartotta képesnek. A végletekig fokozta az elbizakodottságot, hogy Zvolenszky nem jelent meg Zugló csapatában. Ez a hendikep, ahelyett, hogy nagyobb nekibuzdulásba késztette volna a csapatot, hihetetlen indolenssé tette. A dolog persze megbosszulta magát s váratlanul sulyos vereség jutott a KAC osztályrészéül. A KAC könnyelmű s tegyük hozzá peches játékával szemben Zugló lelkes, észszerű játékot produkált s ennek eredményeképpen nem remélt, értékes győzelmet aratott. Ha teljes igazsággal akarunk mérni, el kell ismerni a KAC mentségére, hogy a csapatot alaposan lehangolta a bírónak egy vitatható ítélkezése, amelylyel a kapufáról Biri elé pattanó labdát gólnak ítéli. Ettől a pillanattól kezdve a kispesti játékosokon erőt vett az idegesség és képtelenek voltak egészséges akciók keresztülvitelére. A zuglóiak ellenben ügyesen kihasználták a KAC védelmének előrehuzódását és még kétszer terhelték góllal Biri hálóját. Kispest támadásával indul meg a játék, minthogy Zugló csak 10 emberrel játszik. Vártak Zwolenszkyre, aki azonban nem jelent meg és helyette 10 perc múlva Steinberg áll be. Kispest támadásait a belső csatárok mind elrontják, csak egyizben küld Boldog szép lövést a kapura, amelyet azonban Bindl kornerre ment, Zugló eredményesnek látszó támadását pedig Pálffy rontja el. Zugló ellen szabadrugás, amelyet Dudás fényesen lő, de Bindl résen van és ment. Zuglónál Sefcsík magaslik ki, aki jól irányítja Zugló támadásait. Ölvedy driblizésével sokat ront, Boldog pedig határozatlanságával tartja fel a támadásokat. A 33-ik percben lövi Vaczek kapufára a labdát, amely Biri elé pattan a földre. A távol álló bíró gólt ítél (1 :0). A KAC ellentámadásai fejezik be a félidőt.

A második félidő ujra Kispest támadásával indul, de a kiszökni készülő Porubszkyt elfaultolják. A megadott szabadrugás nem hoz eredményt. Sefcsík nagyszerűen viszi lendületbe a zuglói balszárnyat és hatalmas gólhelyzet adódik a kispesti kapu előtt, amelyet a kifutó Biri szabadjára hagyott, de Eilinger messze magasan lövi az üres kapu fölé a labdát. A KAC állandó fölénye ellenére a zuglói támadások sokkal veszélyesebbek s egyizben csak Biri önfeláldozó védése menti meg a KAC kapuját A 25-ik percben Mészáros hibájából Neumayer szabadon lefut, okos beadását Sefcsik ügyesen helyezi a kispesti hálóba {2:0}. Mészáros hibájából ujból meleg helyzet teremtődik a kispesti kapu előtt, azonban Neumayer közelről fölé helyezi a labdát. Ezután Kispestnek reális alkalma nyílik eredmény elérésére de Ölvedy a kapu mellé lövi a labdát. Most Vatter iparkodik az eredményen javítani, de lerohanásait csak néha tudja befejezni jó centerezéssel, mert Hajdu állandóan a sarkában van és sakkban tartja. Dudás otthagyja posztját és előrejön, a szabadon álló Steiner kapta a labdát, lerohan és hatalmas lövése a jobb kapufáról a bal kapufára, onnan pedig a gólba pattan (3:0). Zuglóban Bindl nagyon jól védett Steinberg balhátvéd, Pálfy és Hajdu fedezetek lelkes védelmi munkát végeztek, a csatársorban pedig Sefcsik magaslott ki. _ Kispestre rá sem lehetett ismerni. Néha Dudás mutatott jó formát, a halfsorban pedig Eberhardt dolgozott csak igazán. Sándor tulideges volt, a csatársor teljesítménye pedig ugyszólván a semmivel volt egyenlő.

Zuglói AC: Bindl, — Steinberg I., Steinberg II., — Céh, Pálffy, Hajdu, — Steiner, Vacek, Sefcsik, Eilinger, Neumayer.
    Kispesti AC: Biri, — Mészáros,-Dudás, — Raix, Sándor, Eberhardt, — Vatter, Porubszky, Boldog, Olvedy, Novik.