Zuglói VII. Ker. AC - Törekvés 1 : 0

2022.05.24, 20:45
    Zugló VII. ker — Törekvés 1:0 (0:0)

A lelkesebb Zugló az utolsó percekben lőtt góljával szerezte meg az értékes két pontot.

Zugló VII. ker. AC: Eitner— Juhász, Blaskó— Hajdu, Pálffy, Ellinger —Pollák, Kittl, Sefcsik, Vaczek, Neumayer.
    Törekvés: Lantos— Ivancsics, Siegl — Bartos, Wéber, Halmos— Szánthó, Urik, Kautzky, Tritz, Lengyel.
    — Üllői-uti pálya. — Bíró: Szüsz Hugó. —

Törekvés kezd

s Zugló játszik nappal szemben. Wéber szökteti Szánthot, akinek 16 m-es lövését Eitner csak elvetéssel fogja. A késlekedő Vaczeket Wéber szereli, míg Pálffy hatalmas lövése a kapu mellé jut Zugló továbbra is támad, de Pálffy 30 m.-es lövését Lantos fogja. Tritz szökteti Lengyelt, aki azonban ront. Bartos szépen szökteti Szánthot, a labdát Urikhoz tolja, aki magasan a kapu fölé lő. (10 p.)Zugló ismét felnyomul, de Kittl tulságosan messziről ló a kapu mellé. Kautzky támadását Urik fejezi be, gyenge lövéssel.
    Siegl faultjáért szabadrugás a Törekvés ellen. A szabadrugást Pálffy Vaczekhez irányítja, akinek fejese a kapu fölé jut. Wéber 20 m.-ről a kapu mellé lő. Kautzky 20 méteres szép lövését Eitner biztosan védi, míg Siegl hatalmas szabadrugása a kapu fölé kerül. Tritz fejjel szökteti Urikot, aki nyolc méterről a kapu mellé lő. (24. p.) Pállfy faultolja Tritzet, akit kivisznek a pályáról. Halmost Wéberhez irányítja a szabadrugát akinek lövését Ellinger tartja fel. Halmos hendje miatt megitélt s Pálffy által lőtt szabadrugás a kapu mellé jut. A 30. percben Pollák lefut s centerét Zugló belsői sorra elrontják, mig végül is Neumayer lő a kapu mellé. A 31. percben Pálffy szabadrúgása Vaczekhez jut, akinek éles lövését Ivancsics a gólvonalon menti.
    Vaczek szökteti Pollákot, akinek éles lövését Lantos védi, majd Kittl kidriblizi Halmost s éles lövését Lantos csak elvetéssel tudja védeni. Urik passzát Blaskó kézzel tartja fel, a szabadrugást Juhász menti, majd Kautzky két jó helyzetben ront. Wéber szökteti Szánthot, akit Blaskó szerel le. Pálffy a labdát Sefcsiknek adja, utóbbi Kittlhez passzol, aki kapu főlé lő. Szánthó révén a Törekvés támad ezután, akinek beadásából Urik magasan a kapu fölé lő. Lengyel fut le ezután, de kiengedi a kornervonalon a labdát. Pálffy faultjáért megadott s Urik által lőtt szabadrugás eredménytelen. (45., p.) Halmos éles kiadását Lengyel fogja s beadását két lépésről Tritz a kapu mellé fejeli.

Helycsere után

Zugló heves offenzivába fog, majd a Törekvés is felnyomul, de Urik paszszát Szánthó offszájdon fogja el. Halmos passzából Urik ivelt lövését Eitner fogja. Siegl faultolja Pollákot, a szabadrugást Hajdu Kittlhez juttatja, aki kapu mellé lő. (7. p.) Urik révén a Törekvés támad, s Urik passzát Kautzky lövi, de Juhász kornerre ment. A korner eredménytelen. Urik egy faultért megítélt szabadrugást Pálffyba lövi. Kautzky szép kiszökését Juhász szereli le, míg Urik lövése a kapu mellé kerül. (12. p.) A következő percben Lengyel fut le, beadását Kautzky elhibázza, majd Szánthó tiszta helyzetben a kapu mellé lő. Urik szökteti Lengyelt, akinek beadását a jó helyzetben lévő Kautzky elöl Tritz elveszi és ő lő kapura — Eitner kezeibe. (15. p.) Neumayer szép lefutás után centerez, de Siegl fejjel ment.
    A 19. percben Lantos egy magas lövést véd, Vaczek ráfut s a gólba lövi a labdát, de a bíró fault miatt nem adja meg a gólt. Pollák centerét Ivancsics „luftolja", de a labda tul jut a kapun. Zugló következő támadását Pollák éles lövéssel fejezi be, de Halmos ment. Szánthó helyet cserél a vállát fájlaló Urikkal A 36. percben kavarodás keletkezik a Törekvés kapuja előtt, Sefcsik kapulécet lő, majd ugyancsak Sefcsik offszájdja szabadítja fel a Törekvés kapuját. Vaczek és Pollák helyet cserélnek. Neumayer passzát Pálffy fogja el, aki a labdát Kittlhez emeli, kinek gyenge lövése kapu mellé kerül. Urik látva a belsők eredménytelenségek visszamegy eredeti helyére. A 35. percben Eitner Kautzky elől szép rávetéssel veszi el a labdát. Pollák faultja miatt megítélt s Siegl által lőtt szabadrugás Urik fejéről Szánthóhoz korai, aki magasan a kapu fölé lő. Kittl éles lövése Neumayerhez kerül, aki a labdát offszájdon fogja.
    A 43. percben Vacek centerez, a jól helyezkedő Sefcsik három méterről lő, a labdát Lantos kiejti s a résen lévő Pollák közvetlen közelről védhetetlenül belövi (1: 0).
    Zugló ujabb vehemens támadásával fejeződik be a mérkőzés.