2022.04.25, 21:06 (szerk.: 2022.04.26, 09:46)
    Törekvés — Vas- és Fémmunkások SC 3:2 (1:1)

Üllői-ut, 3000 néző
    Biró: Schiller Gyula

Két teljesen egyenrangu ellenfél heves lefolyásu változatos küzdelmét hozta a két csapat találkozása. A váratlanul feljavult vasutas csapat megérdemelt győzelmet aratott. A Törekvés hétről-hétre javuló formában jelent meg előttünk, míg most az elismert jó játékerőt képviselő Vasas csapattól sikerült két értékes pontot elhódítania. A szenvedett vérveszteség már pótolva van a csapatban és —csodák csodája, — éppen az a része a csapatnak mutatta a legjobb formát, amely azelőtt is a csapat büszkesége volt. Különösen Bartos volt elemében, kinek minden akciója veszélyes volt. Urik lendületes játéka és Kautzky szokatlanul lelkes, rámenős játéka sokban hozzájárultak az értékes győzelemhez. Szántó ma feltűnő ideges volt. A fedezetsorban a fiatal Wéber játéka érdemel elsősorban dicséretet, míg Pruha csak a második félidőben. A védelemben Siegl kapcsolásával és jól sikerült rugásával excellált, míg Iváncsics fejlődőképes, biztató erő. Rugótechnikája és helyezkedése még fogyatékos ugyan, de ezek elsajátítását a további küzdelmek meg fogják hozni. Lantos dolgát jól végezte, a kapott gólok védhetetlenek voltak. A Vasasok csapata széteső együttes képét mutatta. Néha óriási hézag választotta el a fedezetsort a csatársortól, melyben csak Szentmiklósitól és Kocsistól láttunk elsőosztályu játékot. Katzer a balszélen ismételten nem vált be, mert beadásait nem tudja irányítani. Takácsnak voltak szép akciói, finom trükkjei, de adós maradt a kapu előtti határozottsággal, mely különben is gyengéje. A centerhalfot játszó debreceni válogatott Sípos volt a csapat Achilles sarka,aki primitív játékával sokban hozzájárult a vereséghez. Jó volt ellenben Krajcsovics, míg a védelemben Király tűnt ki. Zatykó elvesztette ruganyosságát és futóképessége is csökkent. Nyerges hibátlanul látta el feladatát A Törekvés kezd és Bartos—Urik Szántó révén heves támadást vezet, de Krajcsovics szerel. A labdával most Katzer vezet eredménytelen támadást. A 3. percben Urik szökteti Prégert, ennek beadását Zatykó hátra akarja adni Nyergesnek, a szél által viszatartott labdába Bartos fejjel beleugrik, mely a tisztán álló Urikhoz kerül, ki védhetetlen gólt lő. Változatos, heves iramu mezőnyjáték követi a gólt. A Vasasok halfsora idegességében több kedvező helyzetet csinál a Törekvés ügyesen kombináló csatársorának. Előbb Preger könnyű lövését fogja Nyerges, majd Kocsis hosszu lővése kerüli el Lantos kapuját. A Vasasok a széltől támogatva könnyű fölénybe kerülnek, de a bal szélen feltünő gyengén szereplő Katzer sorra rontja a kedvező helyzeteket. A 16. percben Szántó lefutása megzavarja a Vasas offenzívát, de ívelt beadását Bartos kapásból közvetlen kapu mellé lövi. A következő pillanatban már Katzer fut le, de hátracenterezett labdájából Szentmiklóssi mellé lő. A 25. percben Takács átadásából Jellinek kézzel szökteti magát, — amelyet a bíró nem vesz észre — de tiszta helyzetben fölé lő. Kauczky kiadását Szántó elveszti. A kiszökő Kocsist Halmos fellöki. A 30. percben Sípos átadja a labdát Szentmiklósskik, ez a szabadon álló Takácshoz passzolja, aki a 16-osról védhetetlen lövéssel kiegyenlít (1:1). A 34-ik percben Urik szökteti az offszeidon álló Kauczkyt, aki a biró füttye közben gólba lövi a labdát. Ezután ismét a Vasas van frontban. A szorongatott Törekvést a biró sípja szabadítja föl.

A második félidőben széllel hátban támad a Törekvés, s már a 4-ik percben Urik hirtelen fordulatból hajszálnyira felé lő. Ezután Kocsis fut le de beadásáról a belső lökésnek. A 7. perben Szántó lefut beadását Bartos elfogja és bravurosan, védhetetlenül befejeli (2smiley. Erős Tőrekvés-fölény. 12 p. Szántó beadását a jól helyezkedő Bartos lapos helyezett lövéssel küldi kapura, de Nyerges elvetődve félkézzel kornerre ment. Most enyhül a Törekvés-ostrom A 15. percben\'Kocsis támadását Ivan- csicsnak kell szerelni, és Szentmiklósi ügyes kiugrása jelent most veszélyt, de a két bekk körbe fogja , a labdát taccsra rugja. A 20. percben Katzert foultolják, a megítélt szabadrugást Takács lövi. A lövést Lantos kornerra parírozza, amelyből Pruha ment.Ismét erélyes Vasas-támadás Kocsis révén, melyből Halmos kornert vét. A korner után Katzer vezet támadást, de Wéber szerencsésen szerel. A 35. percben Bartos keresztül dolgozza magát Zatykón és ahelyett, hogy a labdát a szabadon álló Kautzkihoz passzolná, a kifutó Nyerges feje fölött kapu fölé emeli A 36 percbenben Kautzky kiszökik, Zatykó mellett elhuz és a kifutó Nyerges mellett a gólba lövi a labdát. (3 :1.) A gól után Katzer helyet cserél Kocsissal, és heves támadást vezet a Törekvés ellen. A Törekvés védelem tömörül, a lövések emberbe mennek, nagy kavarodás, végül is Iváncsics ment. A Vasas törekszik szépíteni az eredményt, de sikertelenek támadásai. A 44. percben egy Szentmiklóssyba lőtt és visszapattanó labdára Szentmiklóssy és Siegl egyszerre startolnak. A kornervonalon a centerezés pillanatában a büntetőterületen belül Siegl fellöki Szentmiklóssyt. A megítélt 11-est Kocsis védhetetlenül belőtte .

Törekvés: Lantos— Iváncsics, Siegl— Wéber, Pruha, Halmos— Szántó, Urik, Kautzky, Bartos, Préger.
    Vasas: Nyerges— Zatykó, Király- Kelheim, Sípos, Krajcsovics— Kocsis, Takács, Jellinek, Szentmiklóssy, Katzer.