2022.04.25, 19:58 (szerk.: 2022.04.26, 09:31)
    VAC - KAC 2:0 (1:0)

Sárkány utca, 1500 néző
    Biró: Nagy László

Beteljesedett a csütörtöki számunkban említett kabala: Kispest saját pályáján kikapott. Ugy látszik a KAC nincs „otthon" Kispesten, mert otthoni működéseiben állandó balszerencse üldözi, így volt ez most is. A mérkőzés tulnyomó részében nagy fölényben játszott , a gólokat azon,ban a VÁAC érte el. Nem hallgatható azonban el, hogy Kispest csapata a mai mérkőzésen elvesztette az ismeretes jelzőt, amellyel néhány év óta illetik a lelkesedést, mintha fásultságot tapasztaltunk volna játékában. Azonkívül a folytonos reklamációk is kellemetlen benyomást váltottak ki a tárgyilagos szemlélőben. Biri a kapott gólokat nem védhette s érdekes, a gólokon kívül komoly védeni valója nem is akadt. Saguly és Dudás ezuttal több esetben bizonytalanul játszottak, nagyobb hibát azonban nem csináltak. A fedezetsorban a két szélső, Budai és Raix, bár utóbbi betegen állt ki a mérkőzésre, jobbak voltak Blasniknál, aki — mint már róla régen megállapítottuk — a védőjátékban elsőrangu, azonban a támadásnál céltalanul előreadott labdát teljesen hasznavehetetlenek. A csatárok közül a leginkább a balszárny, Gresch és Ölvedy tetszettek, míg Csida és Morvay jól kombinálnak, azonban lassuságuk folytán a kínálkozó lövőhelyzeteket elszalasztják. Fattert alig foglalkoztatták, csak a mérkőzés végén,pedig a csatársor leggyorsabb és legveszélyesebb játékosa. A VAC mintha injekciót kapott volna, ellenfelével ellentétben oly odaadó lelkes játékkal lepte meg híveit, hogy a győzelmet már csak ezért is megérdemelte. Látni lehetett, hogy a győzni akarás hatotta át az egész csapatott. Mikor azután gólelőnyhöz jutott, akkor sokszor 8—10 játékos is küzdött, védett, hogy az előnyt megtartsák. Játékosainak kritikáját szintén a kapusnál kell kezdenünk: Fischer sokszor perceken keresztül harcolt a KAC csatáraival s a biztos gólhelyzetek tömegét tisztázta. Ezenkívül nagy önfeláldozást is tanusított, egyik védésénél ugyanis labdával együtt a földre esve, karja megrándult, de a heves fájdalmak ellenére is hősiesen végigküzdötte a mérkőzést. Sínger és Grosz II. egyformán jók voltak, jobbak, mint a rivális hátvédpár. A halfsorban kimagaslott Grünblatt intelligens játéka, aki ugy a szerelésben, mint a támadásban elsőrangut nyujtott, de Weiss és Hermann is lelkesen játszottak. A csatárok közül Boros vált ki szép szöktetéseivel és agilis játékával, Gross IV. gyengének bizonyult, ellenben a másik szélső, Lébi annál veszélyesebb volt, sőt szép góljával is kitüntette magát Engel II., Boros és Ivanovszky ugy látszik ,kezdik megszokni egymást, néhány egészséges akciót láttunk tőlük. Kispest kapja a nappal és széllel kedvező oldalt s e segítséggel hamarosan felnyomul, de a VAC szépen állja a támadásokat, lövő helyzet alig adódik Kispest csatárainak. Egyik belső csatárkombináció után azonban Morvay kitűnő állásból gyönyörű lövést küld Fischer kapujára, Fischer azonban az erős lövést imponáló nyugodtsággal fogja. Ezután Boros szép kiadásával Gross IV. fut le, beadását azonban a belsők elrontják. Ismét a KAC irányítja a játékot, de a tömörült VAC-védelem mindent ment, mire ia KAC messziről kísérletezik a lövésekkel, de Ölvedy és Blasnik labdái Fischer zsákmánya lesz. Ugyancsak a belső csatárok orra elől szedi el Fischer Gresch nagyszerű centerezését is. A KAC fölénye mind nyomasztóbbá válik, de a vívók kitartóan védekeznek. Fatter gyors egyéni játékkal Fischer kapuja elé kerül, de lövését Fischer biztosan védi, ugyanerre a sorsra kerül Ölvedy labdája is, míg Blasnik toronymagasan lő kapu fölé.A félidő végefelé ellanyhul a tempó, a VAC is lélegzethez jut. Az utolsó percben a KAC kapujától 25 méterre Blasnik faultot véd, a szabadrugást Gross III kapja, aki rögtön centerez, jó magas labdára Biri és Engel egyszerre futnak, Biri a belefutó Engel által zavarva, csak épen hogy érinteni tudja a labdát, majd ugy ő, mint Engel a kapuba esnek. A kapu előtt ugráló labdát Saguly gyengén a mezőnybe továbbítja, azonban a labda a 21 méternyire álló Ivanovszkyhoz jut, aki a még mindig földön fekvő Biri és Engel fölött a kapuba lövi. A bíró gólt ítél, amit azzal indokol,hogy a földön fekvő VAC csatár passzív offszeid-ban lévén, nem zavarta a játékot. Szünet után szél ellen is Kispest van fölényben, de játékosai az erélyes játékban sorra megsérülnek. Előbb Blasnik, majd a 14. percben Saguly hagyja el rövid időre a pályát. Saguly kiállása után azonnal Lébi félvonalról egyedül teljesen szabadon fut Biri kapuja felé, aki kifut, de Lébi mellette az elhagyott kapu ellenkező sarkába lövi a második gólt. A gól után elkeseredett támadásba kezd Kispest, azonban a szerencse egyik akcióját sem segíti. A folytonos támadások csak kornereket eredményeznek, amelyeket azonban kivédenek. Ölvedy több ízben is kísérletezik, de lövései vagy ellenfélbe mennek, vagy pedig Fischer védi. Egy ízben pedig Gresch kerül egyedül Fischer elé, de ügyetlenül a kapus kezébe lövi a labdát. Az utolsó percekben óriási tumultus keletkezik a VAC kapu előtt, de a szerencse, no meg Fischer — a mérkőzés hőse — megmentik a VAC kapuját.

VAC: Fischer— Gross II, Singer— Grünblatt, Weiss, Hermann— Gross IV., Engel II., Boros, Ivanovszky, Lébi.
    KAC: Biri— Saguly, Dudás—Raix, Blasnik, Budai— Fatter, Morvay, Csida, Ölvedy, Gresch.