Sárkány utca. Bíró: Vértes Imre.
    BEAC: Stokker — Kotraschek, Boór — Pesovnik, Sághy, Solymossy — Pluhár, Kertész, Erhardt, Papp, Marczinskó.
    KAC: Faragó — Saguly. Dudás — Raix, Gyurkovits, Buday — Fatter.
    StalLmach, Fütstner. Ö1vedy, Gulyás.

Pesten tespedten állt a napsugár a szűk utcákban, a KAC pályán azonban víg alföldi szél kergette a meleget, meg a port. S ha ez kellemes volt a gyár sorokban, napsütésben ülő nézőknek, annál kellemetlenebb volt a játékosoknak. Orruk elől elfújta a passzot a szél, de ziháló tüdejükre, szikkadt torkukra vágta a tavaszi port, ami fáraszt, fullaszt, kínoz, gyötör. Gyötrelmes is volt a mérkőzés.
    A BEAC kezdte szél ellen, nappal a hátában. Ügyet sem vetett a szélre. Támadott.
    a KAC csatársor pompásan működött. Rövid passzokkal adták a labdát, mely akárhogy veszett is el a porban, mindig övék maradt.
    Ölvedy lövését Stokker fogja, mely után Gyurkovits magasan lő (16. p.), majd meg szép összjáték után Ölvedy labdája hálót ér (19. p.), de a bíró sípja már előbb offszájdot jelzett.
    Stallmach spicces labdája alig fut kapu mellé, mire a BEAC is felrázódik. Marczinkó szép labdájával Erhardt kiugrik s míg hátulról Saguly űzi, Faragó meg eléje rohan, a labda a jobb alsó sarokban akad meg. (1:0) 28 p.
    Teljesen más a képe a második félidőnek. Az elején folytatódik a KAC-fölény.
    Dudás hosszú szabadrúgása a palánkon is túlrepül, de a 8. perc meghozza a kiegyenlítést.
    Kotraschek Ölvedynek engedi át a labdát, aki haladéktalanul a balsarokba küldi (1:1)
    De áll a harc rendületlenül, nyíltan. A BEAC-halfok most jobbak. Főleg Sághy élénkült meg, sőt a vezető gólt is megszerzi. Csatársora nyakán van s amint Kertész átengedi Pluhár beadását, 30 méterről zúgó bombát küld a jobb felső sarokba (2:1). 27. p.
    A por még alig füstölgött lába nyomán, a labda már a kapuja előtt álló Faragó hálójában van.
    A bekkek — Saguly, Dudás — pedig remekül harcolnak s minden labda visszaszáll tőlük a BEAC térfelére. Csak szabadrúgást ér el a BEAC a 30. percben. Pluhár fut neki a labdának s a 25 méteres, csőrös, ballábas rúgás villámként vágódik a bal felső sarokba, Saguly feje felett (3:1).
    Két perccel kezdés után Kotraschek csaknem öngólt rúg, majd a 33. percben Ölvedy váratlanul, süvítő lövéssel beállítja a végeredményt. (3:2.)
    A harc elkeseredett. Minden labdáért hárman, négyen küzdenek
    Remegő idegesség mindkét csapaton s mikor a BEAC ellen kornert ítél a bíró, húsz ember áll a kapu előtt.
    A nézőtér már búgja:
    idő, idő, csak a KAC hívek tempóznak lelkesülten, elkeseredetten, de az eredmény már nem változik.