Eltiltottak. Durva játékért: Horváth Gyula (BTC) május 17-ig.

III. ker. TVE—BSE 3:0 (1:0)

Lóverseny-téri pálya, — 1500 néző. — Bíró: Botter Lajos. —
    III. ker. TVE: Neuhaus— Werner, Mayherr — Kovásznay, Schwitzer, Keck — Göttler, Kenyeres, Skvarek, Szabó, Dröszler. —
    BTC: Palcsek — Horváth I, Gruber — Borsányi, Schweng, Jalovetzky — Pán, Tüköry, Kertész, Horváth III, Hanthy.

A mérkőzés általában nagyon mérsékelt sportot nyujtott, nélkülözte a sport igazi, szépségeit s így az ezzel járó élvezetet. A közönség szinte szenvtelenül, fásultan viselkedett, s csak a faultok keltettek kisebb izgalmakat,
    a BTC játszik szél ellen
    s váratlanul keményen támad. Hanthy szép lefutásából Neuhaus fogja el a centert, majd Kertész kornert erőszakol ki. Hanthy ismételt támadása után Pán fut le, akinek erős beadását Hanthy középre adja. Kertész biztos gólhelyzetben süvítő lövést ad le a felső kapulécre. Utána Horváth III gyengén mellé lő. Horváth I működésbe lép, Skvareket feldönti. Kenyeres lecsuszott lövése után Dröszler centerét Göttler elügyetlenkedi. Ezután hullámzó játék. Horváth III az egyik részen, Skvarek a másik oldalon fölé lő. Mayer hibájából a második eredménytelen korner a BTC javára.
    A 87. percben Dröszler a kényelmeskedő védelem mellett elhoz, beadását Skvarek akarja lőni, a labda Kenyeres elé csuszik le, a kivédhetetlenül a bal alsó sarokba helyezi (1: 0).
    Horváth I. csunya faultjai következnek ezután. Végre a 42. percben előbb Schwitzert, majd Skvareket faultolja, mire a bíró kiállítja. Nagy kavarodás keletkezik. A rendőrtisztviselő is beleszól a félvonalon tartott heves népgyűlésbe . Közben a vita hevében Jaloveczky a bíró tudását vonja kétségbe, mire ez őt is kiállítja.
    A második félidőben
    a dolgában biztos budai csapat kényelmesen játszik. A 20. percben Göttler lefutását Gruber akasztja meg, Göttler felbukik, a bíró tul szigoruan 11-est ítél, amelyet Neuhaus kapu fölé lő. Ezután két korner a BTC javára eredménytelenül végződik.
    A 24 percben Dröszler sza adon lefut. Palcsek eléje fut, a lövés róla Kenyeres elé pattan, aki az üres kapuba elyezi. (2:0.)
    A gól után 20 méteres szabadrugás a BTC javára, amit Borsányi bombalövéssel a térre lő.
    A 36. percben Göttler elhuz Gruber mellett, átadásából a vele egy vonalban futó Skvarek kapásból a mérkőzés legszebb gólját lövi. (3:0).
    A hátralévő időben egyetlen említésre méltó esemény, Skvarek tul szigoru kiállítása.