2. nela: 4.800

2022.06.17, 22:21
    NSC — UTE 2 : 1 (O : 1)

Hungária-uti pálya. — Bíró: Schiller Gyula.
    Az NSC szenzációs győzelmét csatárai pompás technikájának és annak köszönhette, hogy a bíró Csontos gólját nem adta meg.
    NSC: Gallowich — Havas, Török — Somogyi, Tímár, Nau — Rémay III, Weinberger, Rémay II. Spitz, László. —
    UTE : Augusztinovics — Fogl II, Fogl III.— Kelecsényi, Peics, Király— Leitner, Argyelán, Jeszmás, Csontos, Grossmann.

NSC kezd.
    rögtön támad és már a 2. percben kornert ér el, amelyet az UTE védelem csak nehezen paríroz. Az NSC lelkes, gyors játékával életet visz a játékba s a 4. percben Rémay III. gyors lefutása, majd a háló oldalába jutott lövése csaknem vezetéshez juttatja. Inkább az NSC-t látjuk továbbra is frontban, amikor
    a 9. percben Grossmann lefutása felszabadítja az ujpestieket, a kornervonalról beadott lapos labdájánál az NSC védelem megáll abban a hiszemben, hogy tul volt a kornervonalon és a ráfutó Argyelán közelről védhetetlen gólt lő. (0: 1).
    Az NSC lelkes támadásokkal válaszol, de csak a 15. percben volna alkalma kiegyenlíteni, amikor a lefutó László beadását Spitz átemeli és a labdát Weinberger egy lépésről a kapu- fának fejeli. A kapurugásból Leitner vezet támadást, átadását Argyelán Jeszmás elé tolja, akinek lövését Gallowich védi. Majd Fogl III. faultja az NSC-t szabadrugáshoz juttatja. Rémay III. lövését Fogl III fejjel hibázza, de Weinberger két lépésről a kapu mellé fejeli a labdát. A 20. percben Grossmann—Csontos akciójából Argyelán magas lövése hajszállal kerüli el a felső sarkot. Az UTE most kitűnő halfsora, elsősorban Peics nagyszerű játéka révén meglehetősen fölénybe kerül, de szakadozott támadásai kellő alapozottság nélkül vannak felépítve és a közvetlen NSC védelem, az élen Törökkel, sikerrel ment. A 22. percben Jeszmás leszedi Török lábáról a labdát és a kapu fölé lő, majd Leitner hibáz kitűnő helyzetben. A mezőnyjátékot gyakran tarkítják faultok és ez a lendület rovására megy. Leitner két eredménytelen támadása után Fogl III, majd Argyelán faultja juttatja szóhoz az NSC-t, de a belsők mindent agyonkombinálnak. A bíró Leitnert offszájd címén megállítja, ami élénk tiltakozást vált ki a közönség köréből. Az utolsó percekben Fogl III Weinbergerrel szemben kornert vét. Rémay III szép beadását Rémay II Fogl II-re rugja, majd a visszapattanó labdát László a kapu mellé lövi. Rémay II hosszu, a kapu mellé küldött lövése fejezi be a félidőt.
    A második félidőt
    UTE támadás vezeti be, azonban Török leszereli, ujabb támadását pedig Argyelán offszájdja állítja meg. Leitner céltalanul előreküldött labdáit az NSC hátvédek rendre tisztázzák. Rémay III lefutása hozza frontba a Nemzetieket, társai nem követik, lövését Augusztinovics kornerre tolja. A közönség hatalmas tapsa és buzdítása mellett az NSC látható fölénybe kerül és ugyancsak szorongatja az UTE kapuját. László beadásában Rémay II éles lövése alig kerüli el a lécet, míg öccse beadását László lövi a kapu mellé. Végre
    a 11. percben Somogyi labdájával Rémay III lefut, lövését Augusztinovics Rémay II elé tolja, aki közelről belövi. (1 :1).
    Timár faultja miatt szabadrugáshoz jut az UTE, Fogl II. lövését Gallowich könnyen védi. Pár percig az UTE marad frontban, de szélső halfjainak szemmellátható visszaesése magával rántja a csatársort is. A 20. percben Rémay III. lefut a szélen, cselezi Fogl III-at, az átfutó
    Fogl II-vel szemben azonban csak kornert ér el. Ebből Fogl II. fejese tisztázza a helyzetet. A 27. percben Leitner támadása az NSC térfelére tereli a játékot, beadását Argyelán Csontoshoz tolja, aki villámgyorsan ráfut és közelről védhetetlenül behelyezi a labdát! A bíró azonban Csontos lesállása miatt a gólt érvényteleníti. Az UTE még egy eredménytelen kornert ér el, amikor az NSC Török révén felszabadul, Fogl II. labdája Spitzről Rémay II. elé pattan, ennek éles lövését Augusztinovics oldalt tolja, és Fogl III. ment. A játék rendkívül hatalmas iramban folyik a győztes gólért, Leitnert Török szereli, majd Rémay III-at Fogl II,
    amikor Fogl II. beugrása Spítzet csaknem harcképtelenné teszi. A 32. percben Leitner lendületes támadásából középre adott labdáját Csontos hajszálnyira a kapu mellé lövi. A 40. percben Jeszmás 30 méteres szabadrugása a kapufáról pattan vissza, amelyből Argyelán közelről közvetlen a kapu mellé lő. Spitz lövése messze kerüli a kaput, majd a
    12. percben Fogl II. rálép a labdára és elesik. László elfogja, cselezi Kelecsényit és éles lövést küld a kapura, amelyet Augusztinovics nagyszerűen kornerre véd. Ebből Rémay III, éles beadását Spitz nehéz helyzetből befejeli. (2 : 1).
    A labdát Augusztinovics az előtteállóktól csak későn vette észre. Az UTE most nagy erővel fekszik a játékba, azonban Csontosnak a kapu mellé küldött labdáján kívül még csak lövőhelyzetbe sem kerül.