Kispest— Nemzeti 2:1 (1:0)

Kispest: Dénes — Saguly, Dudás— Raix, Burger, Csendes — Góniás, Szabó, Skalitzer, Fürstner, Czétényi II. — Nemzeti: Augusztinovits — Havas, Török — Hossó, Volentik, Weinberger —
    Rémay III, Bihámi, Rémay II, Spitz, Czétényi I.

Bíró: Zsarnóczay János.

Változatos játék után Kispest csatársora a Nemzetiek térfelébe nyomul és a 7. percben Góllás beadását Fürstner a hálóba csavarja. (1:0).
    Kispest sorozatos támadásai után a 32. percben Rémay III. centerét Saguly elhibázza, és
    Rémay II. lövését a kifutó Dénes csak nagy szerencsével védi.
    A második félidő 2. percében Fürstner újabb gólt lő, de hendsze miatt a bíró már előzően lefújta az akciót. Az NSC támadásai Dudáson rendre megtörnek, majd a 12. percben a Hossó faultja miatt megítélt szabadrúgásnál Czétényi II. beadásából Skalitzer fejese alig kerüli el
    a Nemzetiek kapuját. A 15. percben kornerhez jut Kispest. Góliásnak a kapu elé irányított sarokrúgását Hossó kézzel üti ki és
    a megítélt 11-est Burger védhetetlenül a hálóba helyezi. (2:0).
    Kispest döntő fölénybe jut, de csatárai nem tudják kihasználni a kedvező helyzeteket és Augusztinovics is résen van. A 43. percben Bihámi beadásából Rémay III. lő és a labda, az elnézésből fejét lehajtó Dénes fölött a kapuba repült (2:1).

Sporthirlap, 1927. március 14.

2. avatar: erdosor
    2018.11.28, 20:56
    Üllői-út 4000 néző. Bíró Zsarnóczay János.

Kispest: Dénes — Saguly, Dudás — Raix, Burger, Csendes — Góliás, Szabó, Skalitzer, Fürstner, Czétényi II.
    Nemzeti: Augusztinovits — Havas, Török — Hossó, Volentik, Weinberger — Rémay III., Bihámi, Rémay II., Spitz, Czétényi I.

1:0 Fürstner (6 p.)
    2:0 Burger (11-esből) (61 p.)
    2:1 Rémay III. (88 p.)

Nemzeti trénere: Holits Ödön