Bíró: Ábray Zsigmond dr.
    Határbírák: Kreisz László dr., Stein II Nándor.

Budai 33: Zsák Károly — Oláh György, Lőwy (Ligeti) Jenő — Beller László, Eichbaum Béla, Király Dezső — Schmidt János, Czumpft János, Kaltenecker (Kárpáti II) Pál, Kovácsy Béla, Krámer András. Tréner: Vanicsek János.

Sabaria: Rudolf Károly — Nagy János, Kovács Imre — Horváth Ferenc, Vámos Ernő, Bass Béla — Krutzler József, Mészáros István, Holzbauer József, Szladovits (Szabóky) Géza, Németh Sándor. Tréner: Holzhoffer Mihály.

Gólszerzők: Krámer 23., Eichbaum 63. (11-es), Kaltenecker 66., Schmidt 74. ill. Szladovits 20., Vámos 69.

2022.08.17, 23:29 (szerk.: 2022.08.18, 19:30)
    Budai „33"—Sabaria 4:2 (félidő 1:1), MTK-pálya, biró dr- Ábrai. Szombathely Winhardt és Prém nélkül csak árnyéka önmagának. Gólok sorrendje: 20. p. Szladovits, 25. p. Krámer, II. félidőben: 18 p. Kovács hendsze miatt 11-esből Eichbaum, 21. p. Kaltenecker, 23. p. Holzbauer, 30. p. Schmidt.

Pesti Hírlap, 1926. október 19.

3. avatar: seamandarin
    2022.08.01, 23:52 (szerk.: 2024.01.08, 13:31)
    Budai 33-asok—Sabaria 4:2 (1:1)

A fáradt és tartalékos Sabaria nem bírt a budaiak lendületével

Góllövők: Szladovits, Krámer, Eichbaum, Kaltenecker, Vámos, Schmidt

Hungária út. 10.000 néző. Bíró: Ábray dr.
    Budai 33-asok: Zsák — Oláh, Löwy — Beller, Eichbaum, Király — Schmidt, Czumpft, Kaltenecker, Kovácsy, Krámer.
    Sabaria: Rudolf — Nagy, Kovács — Horváth, Vámos, Bass — Krutzler, Mészáros, Holzbauer, Szladovits, Németh.

Nemzeti Sport, 1926. október 18.

4. avatar: seamandarin
    2022.08.01, 23:46
    Budai Harminchármasok—Sabaria 4:2 (1:1)

A Sabaria tartalékos védelme nem tudott ellentállni a fedezetsorától nagyszerűen támogatott 33-as csatársor lendületének

Budai Harminchármas: Zsák — Oláh, Lőwy — Király, Eichbaum, Beller — Schmidt, Cumpft, Kaltenecker, Kovácsy, Krammer. — Sabaria: Rudolf — Nagy, Kovács — Horváth, Vámos, Bass — Krutzler, Mészáros, Holczhauer, Szladovits, Németh.

Bíró: dr. Ábrai Zsigmond

A mérkőzést a Harminchármas kezdi, de rövidesen Vámosé a labda és a szombathelyi csatársor kissé fölényeskedve indul támadásra. Németh szépen fut le, a beadása Szladovitshoz kerül, ki 3 lépésnyire a kaputól nagyszerű helyzetben hibáz. A szombathelyiek rövidesen ráeszmélnek arra, hogy a fekete-fehérekkel nem lehet fölényeskedni.
    . Említésre méltó esemény csak a 15. percben történik,amikor Mészáros szép lefutását 26 méterről váratlanul leadott lövéssel fejezi be, amelyet Zsák biztosan fog.
    A 20. percben Vámos Holzbauerhez tolja a labdát, aki Némethet szökteti, ez visszajátszik, Holzbauer kitolja a labdát Szladovitsnak, aki offszájdgyanus helyzetből a kifutó Zsák mellett gólt szerez. (0:1).
    A 33-as erősen protestál és a játék 2—3 percig szünetel. A gól után a budaiak erősen belefekszenek a játékba, ennek megfelelően az iram erősödik.
    A 23. percben kavarodás támad a Sabaria kapuja előtt s a nagy tumultusban a labdát egyszerre három 33-as csatár nyomja a kapuba. (1:1).
    A 40. percben Bass faultja miatt szabadrúgás a Sabaria ellen, Kramer gólt is szerez, de a bíró offszájd címén annullálja. Szép Sabaria-támadással ér véget az első félidő.
    A második félidőt a budai csapat irányítja. A csatársor brilliáns összmunkával őrli fel a Sabaria fedezetsorát és az első percekben máris sejteti a győzelmet. A 18. percben Kovácsy lövését Kovács a 16-oson belül kézzel üti le, a megítélt 11-esből Eichbaum vezetéshez juttatja csapatát.
    Rövid támadások után a 21. percben korner a Sabaria ellen. A sarokrúgást Nagy Kaltenecker lábára fejeli és máris 3:1 a Harminchármas javára.
    Nem telik el két perc sem és Németh lefut, centerez.
    Zsák kapuja előtt nagy kavarodás, amelyből Holzbauer gólt szerez. (3:2)
    A 29. percben ideális passzjátékkal nyomul fel a 33-as csatársor és Schmidt gyönyörű gólja végleg megpecsételi a Sabaria sorsát. (4:2).
    A hátralévő időben egyetlen említésreméltó esemény történik. A 38. percben. Holzbauer egy centerezett labdát Vámosnak enged át, akinek bombaszerű sarkos lövését Zsák imponáló biztonsággal fogja.