1. nela: 2.500
  2. Sporthírlap: 3.000

1. avatar: ttszoty
    2024.01.04, 18:15
    Hungária (sorsolás szerint hazai - NS 1926.08.04.) - Budai 33 (vendég) 4:1 (2:0)

Dátum: 1926.09.05., 16.30

Határbírák: Bendenritter Ferenc dr., Jajkovitz Jószef.

Hungária: Kropacsek Ferenc — Kővágó Károly, Kocsis Ferenc — Rebró Béla, Kléber Gábor, Nádler Henrik — Braun József, Molnár György, Stoffián János, Tritz Lőrinc, Opata Zoltán. Tréner: Orth György.

Budai 33: Zsák Károly — Lőwy (Ligeti) Jenő, Beller László — Kovácsy Béla, Csizlinszky István, Eichbaum Béla — Schmidt János, Czumpf János, Kaltenecker (Kárpáti II) Pál, Pápay József, Liebe György. Tréner: Vanicsek János.

Gólszerzők: Opata 6., Molnár 29., Braun 73., Opata 79. ill. Pápay 90. (11-es)

Braun a 35., Tritz a 78. percben 11-est rontott.

Kiállítva: Eichbaum 78.

2022.07.27, 23:48 (szerk.: 2022.07.28, 20:31)
    Hungária—Budai Harminchármasok 4:1 (2: 0

A Hungária két tizenegyest félrelőtt és mégis nagy gólaránnyal győzőt a bizonytalanul védekező budaiak ellen.

Hungária : Kropacsek — Kővágó, Kocsis — Rebró, Kléber, Nádler — Braun Molnár, Stoffián, Tritz, Opata.— Budai 33-asok: Zsák — Lőwi, Beller — Eichbaum, Csiszlinszki, Kovácsi — Smith, Czumpf, Kaltenecker, Pápai, Liebe.

Bíró: Kann Ferenc.

A Hungária bajnoki debüjére mintegy 3000 ember gyűlt össze a hungáriaúti pályán.

A játék első félórája teljesen a Hungáriáé. A nagy lendülettel keresztülvitt rohamoknak már a 6. percben megvan az eredménye.
    Braun beadását Tritz Opata elé fejeli, akinek váratlan lövését Zsák fogja ugyan, de a hálóba ejti. (1:0)

A 29. percben a labda Szoffián és Tritz közvetítésével Molnárhoz jut, aki kidriblizi a bekkeket és közelről éles gólt lő. (2:0)

A második félidő első negyedórája a 33-asoké
    . Majd ismét erősödik a Hungária offenzívája, de a végső kifejtés előtt, rendesen a középen, megakadnak a jól indult akciók. Végre a 29. percben Braun szépen ívelt kornere Zsák kezét érintve, a feje fólótt a kapuba jut. (3:0)

Schmied néhány leszerelt támadása után ismét a Hungária támad, a kapu előtti tumultusban Eichbaum enyhén faultolja Molnárt. A bíró túl szigorúan 11-est ítél, Eichbaum erősebb szóval
    11-est ítél, Eichbaum erősebb szóval méltatlankodik, mire a bíró kiállítja.
    A 11-est Tritz lövi a kapufának. A visszapattanó labdát Braun a kapu mellé juttatja.
    A következő percben újabb erős Hungária-roham. Szoffián remek fejese Opatához jut, aki elhúz a tétovázó Lőwi mellett és éles, lapos lövéssel megszerzi a negyedik gólt.

Schmied elszedi a dribliző Nádlertől a labdát és lefutva kornert erőszakol ki. A A sarokrúgás után támadó kavarodásban Kocsis kézzel érinti a labdát, a megítélt 11-esből Pápai megszerzi a fekete-fehérek egyetlen gólját.
    A 33-asok újabb támadásával és kornerével ér véget a mérkőzés.