Újpest FC - III. Kerület FC 4 : 0

2022.11.01, 22:28

Ujpest-III. ker. FC 4:0 (O:O)

Ujpest: Beneda — Sternberg, Fogl III. — Borsányi, Lutz, Buza — Ströck, Wilhelm II, Auer, Száger, P. Szabó. — III. ker. FC: Neuhaus — Kenyeres, Senkey — Werner, Magyar, Hauser — Drössner, Király, Konyor, Lengyel, Mayherr

A mérkőzés III. kerületi támadással kezdődik, de Werner faultja felhozza az Ujpestet és Neuhaus nem unatkozik. A játék képe állandóan változik. Az ujpesti támadások vezére: Auer. Az óbudaiak jobbszárnyát Buza, a balszárnyat Sternberg fogja. Eredménytelen kornerek élénkítik a mezőnyjátékot. Ströck szép lefutásai elhalnak a középen. Száger egy lépésről az óbudai kapus kezébe fejel. A III. kerületi halfok mindent rombolnak s főként ez az oka, hogy a félidő eredménytelenül végződik-
    A második félidő 4. percében
    Wilhelm II. magagasan ad Auernek, aki a kifutó Neuhaus mellett gólt fejel. (1:0)
    A kerület nem adja meg magát. Támad, de Konyor elrontja a jó helyzetet. Ismét váltakoznak a támadások. Ugy látszik, Óbuda egyenlíteni fog. De Sternberg egyre jobb. Fogl III is szerel. Borsányi a harmadik bekk. Az óbudaiak erélyesen kezdenek játszani, ez azonban nem használ, mert az a 35. percben
    Borsányi szabadrúgásából kavarodás támad Neuhaus kapuja előtt, a labda Ströckhöz kerül és Újpest máris 2:0-ra vezet.
    A III. kerület elvesztette amérkőzést. A 39. percben
    P. Szabó jó labdát kap Buzától, elfut, beadását Ströck nem éri el, de a labda így is bejut a túlsó sarokba (3:0).
    A 41. percben pedig Ströck sarokpasszát Auer kapja, lő, de felvágják, ami azonban nem változtat a tényen, hogy már 4:0 az eredmény.
    Bíró: Schissler Gyula.