Bástya—Nemzeti 3:2 (1:1)

Bástya: Baumgartner — Emmerling, Weigelhoffer — Tóth, Horváth, Kronenberger — Varga, Wahl, Fröhlich, Schwarz, Solti. — Nemzeti: Gallina — Török- Szendrő — Hossó, Volentik, Tóth —
    Rémay III., Odry, Kautzky, Bihámi, Vanicsek.

A mérkőzés
    első húsz perce nagyon sivár. Mindössze két feljegyezni érdemes akció van ebben az időben. A 10-ik percben Kautzky 25 méterről szép bombát ereszt meg, amit Baumgartner kivéd, majd néhány perc múlva Solti— Schwarcz összjátéka után Fröhlich kerül jó helyzetbe — de hibáz.
    A 24-ik percben Wahl szökteti Vargát, aki Fröhlich elé centerez, aki mellel viszi a labdát, néhány lépést tesz vele és közelről védhetetlen gólt lő. (1 0.)
    A gól után a Bástya támad. Schwarz tiszta helyzetbe kerül, azonban Gallina biztosan szereli. Majd Odry vezet veszélyes támadást, mely kapu mellé kerülő lövéssel végződik.
    A 29. percben Kautzky szökteti Odryt, aki a 16-oson eléri a labdát pár lépést fut és mintegy 12 méterről védhetetlenül a hálóba juttatja. (1:1.)
    A gól után Bihámi kerül jó helyzetbe, de közelről a kapu mellé lő. A 42-ik percben Varga átmegy a Nemzeti védelmén önzetlenül a tisztán álló Schwarzhoz tolja a labdát, aki a jó helyzetet nem tudja kihasználni. Közvetlenül a félidő befejezése előtt Odry süvítő lövését Baumgartner remek elvetéssel kornerre tolja. A korner rúgására már nincsen idő.
    A második félidő változatos játékkal kezdődik, majd a szegediek váratlan gólhoz jutnak. Az 5-ik percben Fröhlich fordulásból mintegy 20 méterről kapura lő. Gallina — a naptól zavarva — az ívelt labda mellé nyúl, mely a túloldali kapufáról a hálóba pattan. (2:1.)
    A gól után a Nemzeti van frontban. Vanicsek egy 20 méteres szabadrúgást védhetetlenül a sarokba lő, de a bíró közben fütyül és újból rugatja a szabadrúgást. Ezt Vanicsek Kautkyhoz juttatja, aki kapu mellé lő. Ezután a Bástya fölénye kezd állandósulni. Gallina egy védésnél megsérül, egy percre ki is áll és Szendrő véd helyette. A 10-ik percben Fröhlich kiugratja Schwartzot, Gallina eléfut, érinti is a labdát, amely az ofszájdon álló Wahlhoz kerül, aki védhetetlenül belövi. (3:1.)
    A gól után Varga kerül nagy helyzetbe, majd a 44-ik percben
    Hossó 25. méterről lő, Kautzky érinti a labdát, amely éppen az ellenkező sarokba kerül, mint ahová Baumgartner várta. (3:2.)
    Bíró: Kann Frigyes.