Bocskay FC - III. Kerület FC 2 : 0

2022.10.30, 23:11
    Bocskay - III. ker. FC 2:0 (0:0)

Bocskai: Hübner — Fehér, Dettrich — Wampetics, Sághy, Keviczky - Markos Vince, Teleki, Seiden, Semler. — III. ker. FC: Neuhaus — Kenyeres, Senkey I — Werner, Magyar, Király — Mácsay, Lutz IlI, Konyor, Lengyel, Drössler,

Több mint negyedfélezer ember előtt pergett le a mérkőzés, amely a debreceniek számára meghozta a régen áhítozott győzelmet. Mindjárt elöljáróban el kell ismerni, hogy ez a győzelem teljesen megérdemelt volt, mert bár a III. kerületiek nem vesztettek erejükből, de viszont a hetek óta javuló Bocskay, végre eljutott olyan formájához, aminek alapján a bennmaradás gondolata már nem is tetszik olyan utópiának.
    A mérkőzés
    nagy hőségben folyt le. Kezdés után nagy Bocskay fölény támad, ami vagy öt percig tart. Majd Lutz jut jó helyzetbe, de hajszálra a kapu mellé lő. A Bocskay erősen szorongat, többször jut el az ötösig, de nincsen lövés. A 15. percben Semler kornert szerez. Konyor messziről lő a Bocskay kapujára majd Lutz kerül jó helyzetbe, de Keviczky szereli. Rövid III. kerületi fölény, amelynek során Hübner remekül kivédi Lutz felsősarkos lövését, sőt elvetéssel elfogja Mácsaynak az ellenkező sarokra helyezett labdáját is. Amott egy Bocskay-ziccer, ám Markos tiszta helyzetben elcsavarja a labdát. Neuhaus „lehúz" egy labdát, majd Markos lövésébe Kenyeres ugrik be. Semler kornert szerez, de ez is eredménytelen.
    Helycsere után sokkal többet támad a III. kerület. A kiszökő Lengyelt Fehér alighogy leszereli. A Bocskay lefutásai azonban veszélyesebbek. Vince támadása tiszta helyzetbe hozza Felekit, aki öt lépésről a kapu mellé lő. Lengyel a másik kapunál hagy ki egy helyzetet. Markos támadását túlerélyesen szerelik, majd a debreceni balszárny támadásánál Neuhaus megsérül, de Senkey a gólvonalról ment. Megint a Bocskay van veszélyben, Lutz már egészen üres, amikor a labdára lép és elesik. A 17. percben Lengyel lövése a felső lécet súrolva fut ki. Majd Mácsay egy lépésről lő a kapu fölé. Saághy már végleg visszaesik, a kerületiek kornert szereznek.
    A 21. percben Markos elszökik, magas centerét Semler Telekihez emeli, aki a balsarokba védhetetlenül belövi. (1:0).
    A III. kerületiek támadásai sűrűbbek, de csak a tizenhatosig jutnak. Amott a kevés akcióból is Semler kornert erőszakol ki. Vince a kapu fölé lő. A 29. percben majdnem gólt kap a Bocskay, a labda a hatoson pattog, végül Keviczky tisztáz. A Bocskay fáradt, Dettrich hazaadott labdája majdnem öngólt okoz.
    A 35. percben mégis a Bocskay szerez váratlan gólt.
    Semler és Teleki remek páros támadása után a centerezést Vince kapja, aki röptében élesen az ellenkező sarokba vágja. (2:0).
    Az utolsó öt percben finisel a III. kerület és két eredménytelen kornert ér el. Egyikből Lengyel fejel, de a labdát a kapus fogja, a másikból Magyar közvetlenül a kapu fölé lő.
    Biró Sándor közmegelégedésre vezette a mérkőzést.