2022.10.29, 20:17
    Nemzeti - Attila 2:1 (1:0)

Nemzeti: Gallina, — Török, Szendrő — Hossó, Volentik, Bartos — Rémay III. Odry Kautzky, Bihámi, Vanicsek — Attila: Németh — Kutik, Dankó — Hajós, Pruha, Jakovitz — Friesz, Powolny, Muhoray, Siklóssy, Pimpi

A négyezernyi miskolci közönség fájdalommal látta, hogy mint vergődik az Attila csatársora.
    A miskolci csapat ismét többet volt támadásban, de ezúttal nem a balszerencse fogta meg a csapat győzelmét, hanem egészen reálisan következett be a Nemzetiek szép sikere.
    A játékot
    a Nemzetiek támadása vezeti be, de az Attila csakhamar átveszi az irányítást, anélkül, hogy egyelőre gólhelyzet alakulna. A 10. percben Dankó szabadrúgásából Siklóssy végre lövőhelyzetbe jut, ám labdája a kapu mellé kerül. A 15. percben Pimpi veszélyeztet, Gallina kornerre ment. Hullámzó játék, a Nemzetiek kevesebbet, de veszélyesebben támadnak. A 20. percben Pruha és Janovitz együttes hibájából a Nemzeti jobbszárny kitűnő helyzetet dolgoz ki, de Odry a kapu fölé lő. A 22. percben Muhoray kitör, Török és Gallina egyszerre futnak eléje, mire a Nemzetiek kapusa úgy ütközik társába, hogy elájul. A 28. percben Powolny áttöri a védelmet, de tíz lépésről biztos helyzetben a kapu fölé lő.
    Az Attila állandóan támad, de minden akció rosszul fejeződik be. Amint az esőtől a pálya felázik, a Nemzetiek egyre jobban belejönnek a játékba. Kautzky a kapu fölé lő, Bihámi lövését Németh védi kornerre. A 43. percben Kautzky közeli lövését a kapus kiüti, a a befutó Bihámi két lépésről a kapu mellé lövi a kipattanó labdát!
    Végre a 45-ik percben
    Vanicsek lövésébe Dankó belefut, de rosszul rúg s a labda a hálóba repül. (1:0).
    A második félidőben az Attila lép fel támadólag. Friesz a kapu fölé, Powolny mellé lő, Pimpi labdáját a kapus fogja. A Nemzetiek egészen beszorulnak. A 22. percben
    Siklóssy gólra tör, de Szendrő elgáncsolja. Tizenegyes, amit Hajós védhetetlenül küld a hálóba. (1:1).
    A gól a Nemzetieket villanyozza fel. A 31. percben Janovitz és Dankó hatalmas hibát követnek el, mire
    Rémay kiszökik és mintegy tizenkét lépésről élesen helyezett felsősarkos góllal eldönti a mérkőzést. (2:1).
    Az Attila csatársor továbbra is próbálgat, de most már cserélgetik az embereket, kapkodnak és a támadásoknak nincsen semmi látszatja.
    Krupitzer bíró nagyszerűen sikerült bíráskodásával mind a két fél egyaránt nagyon meg volt elégedve.