Bocskay FC - Hungária FC 1 : 4

I. osztályú profi liga 1927/1928, 11. forduló
  1. Nemzeti Sport: 8.000

2022.10.03, 21:39
    A Hungária három napon belül második győzelmét aratta vasárnap a debreceni Bocskay fölött. Ezzel a négy ponttal, hozzászámítva az eddig szerzett hármat, negyedik helyre jutott a bajnoki listán. A Hungária 1:0-ás félidő után 4:1 arányban győzte le a Bocskayt, amit annak a lendületnek és a kapu előtti esélynek köszönhet, ami a vasárnapi III. területi mérkőzésen költözött a csapatba. A kék-fehér halfsor, kiegészítve a csatársorban az Opata-Hirzer- Jenny szárny lendületével és gólratörésével alapozta meg a fölényes győzelmet. A Bocskay úgy látszik nem bír el egy héten belül két mérkőzést, fáradtan és szürkén játszott. Egyedül kapusuk, Farkas és Markos-Vincze jobbszárny játéka emelkedett ki közülök. A csapatot nagyon elkeserítette Himler bíró sorozatos tévedése, amelyek legnagyobb részben a Bocskay ellen szóltak.

Magyarország, 1927. november 3.

2022.10.03, 21:27
    Hungária—Bocskay 4:1 (1:0).

Gyorsan váltakozó támadások vezették be a mérkőzést, de csakhamar a Hungária fölénye bontakozott ki, amelyet csak egy-két percre szakítottak meg néha a Bocskay támadásai. A 20. percben Skvarek szöktette Haárt, akinek beadott labdáját Hirzer kapásból a kapuba rúgta (1:0). Néhány eredménytelen Hungária támadás után hullámzóvá vált a játék s ekkor Fehérnek is több alkalma volt tudását bebizonyítani. Az utolsó tíz percben a Hungária ismét fölénybe került. Szünet után a Bocskay diktálta az iramot s támadásai már góllal kecsegtettek, de Fehér jól állta a lövéseket. A Hungária azonban ellentámadásba ment át és az 5. percben Skvarek átadott labdáját Jeny a kapuba rúgta (2:0). A játék az egyik kaputól a másikig hullámzott, de a Hungária akciói ügyesebben voltak felépítve és sokkal veszedelmesebbek voltak. A 25. percben Opata kiugrott a hátvédek között és a kapuba rugta a harmadik gólt (3:0). A Hungária újabb támadását Hirzer bombalövése fejezte be. A labda fejen találta az elvetődő Farkast, aki elszédülve fekve maradt s ezalatt a visszapattant labdát Hirzer a hálóba helyezte (4:0). A Bocskay a 30. percben érte el egyetlen gólját. Markos beadott labdáját Oláh nem találta el , Wampetich a kifutó Fehér mellett gólt lőtt (4:1). A Hungária támadásaival fejeződött be a mérkőzés, amelynk utolsó perceiben csak a szerencse mentette meg a Bocskay kapuját a góltól.