referee : Salgó Imre
  1. Nemzeti Sport: 3.500
  2. Sporthírlap: 3.500

2022.09.29, 19:14
    A Nemzeti az utolsó percben kiegyenlíthetett volna, de egy lefutásból Ujpest bebiztosította megérdemelt győzelmét

Ujpest—Nemzeti 3:1 (1:0)

Ujpest: Beneda — Sternberg, Fogl III. — Borsányi, Lutz II., Péter — Ströck, Wilhelm II., Jakube, Száger, P. Szabó. — Nemzeti: Gallina. — Havas, Szendrő — Hosso, Volentik, Bartos — Rémay III., Odry, Kautzky, Bihámi, Czétényi.

A Hungáriát verő Nemzeti az ujpesti stadionban mintegy 3500 főnyi közönség előtt játszotta le bajnoki mérkőzését az Ujpest csapatával, amely megérdemelt győzelmet aratott.
    A Nemzeti kezd
    nappal szembe, ami erősen befolyásolja a játékosait. Ujpest vezeti az első támadásokat és izgalmas jelenetek halmozódnak Gallina kapuja előtt. A Nemzetiek kísérleteit előbb Sternberg, majd Fogl III. rombolja és Lutz II. passza Ströck elől túljut a gólvonalon, de hasonló sorsra jut Kautzky rossz szöktetése, míg Odry lövése magasan elkerüli Beneda kapuját. Most Ujpest ismét felnyomul és előbb Gallina menti a helyzetet, majd P. Szabó magas lövését a felső kapufára tolja, ám a gólvonal elé lecsúszó labdát Szendrő Száger elől az utolsó pillanatban a mezőnybe továbbítja. A 14-ik percben Wilhelm 11. a 16-os vonalon elcsúszik a labdán, a bíró azonban Szendrő részéről tévesen faultot lát és szabadrúgást ítél. Ebből Ströck lapos lövését Gallina elvetéssel védi. A bíró most egymásután háromszor téved a Nemzeti kárára, de ettől függetlenül Ujpest állandóan támad, a csatárok és Borsányi lövései azonban kapu mellé jutnak. A 22-ik percben
    Szendrő szereli Ströcköt, de a labda Wilhelm II-höz perdül, akinek lövésszerű beadását Gallina kiöklözi, ám a résen álló Száger könnyen a hálóba helyezi (1:0).
    A gól után Szendrő szabadrúgásábó Czétényi lefut, beadását Kautzky fejje Bihámi elé tálalja, de ennek lövése Beneda védi. A Nemzeti most rövid ideig lélekzethez jut, azonban akciói Ujpest halfsorán és védelmén megtörnek. Ujpest támadása után Wilhelm II. szép lövése hajszálnyira a kapufa fölött a hálóra esik, Ströck labdája pedig a kapu mellé jut. Ezután Wilhelm II. kézzel elrántja Szendrőt, hogy szabad utat teremtsen magának, de a bíró nem vesz tudomást a szabálytalanságról, Szendrő azonban utoléri Wilhelm II-t, akit kornerre szerel. A sarokrúgásnál Gallina jut szerephez. A 42-ik percben Lutz II. faultolja Odryt és Volentik szép szabadrúgása elkerüli a kaput. A bíró sípja a rendes játékidőnél egy perccel hamarabb jelzi a félidő végét.
    Szünet után a Nemzeti támad és néhány szép, de befejezés nélkül maradt akcióval veszélyeztet, majd Hossó hibájából felnyomul Ujpest és Szager erős lövését Gallina remek elvetéssel védi. A 8-ik percben Hossó szabadrúgását Beneda Odry elé öklözi, de lövés helyett lyukat rúg az izgatott csatár. A 11-ik percben Borsányi váratlanul lőtt labdája felső kapufáról lepattan a gólvonal elé, de Havas időben a mezőnybe továbbítja. Élénk hullámzó játék alakul ki és a
    15-ik percben Rémay III Fogl Ill-tól kornert erőszakol ki, de a következő pillanatban már Gallinának kell kifutással védeni, miközben Havas a 11-es vonalon belül kézzel tartja vissza Jakubet és a közönség eredménytelenül 11-est reklamál. A 16-ik percben Wilhelm II hosszú magas lövése a felső kapufát érintve jut ki a mezőnyből. Wilhelm II újabb lövése és Borsányi labdája elkerülik Gallina kapuját, majd a 23-ik percben
    Szendrő Gallina elől elfejeli a labdát, amely Wilhelm II. elé kerül és a 16-os vonalról védhetetlenül a kapuba juttatja (2:0).
    A 25. percben Szendrő Ströcköt kornerra szereli, majd Kautzky labdájával Rémay III kicselezi Fogl III-at, de lövése a túlsó taccsvonalon repül keresztül. A 32. percben
    Kautzky szökteti Czétényit, ennek beadását Odry átfejeli a befutó Bihámihoz, aki a labdát a vetődő Beneda fölött közelről a hálóba fejeli (2:1).
    A gól után a Nemzeti tovább támad, majd Wilhelm II-Ströck akciója után utóbbi lövését Gallina a kapufára emeli. Nagy kavarodás keletkezik a leeső labda körül, míg végre Szendrő tisztázza a helyzetet. A 42. percben Wilhelm II éles magas lövését védi Gallina, majd a Nemzeti felnyomul és két percen keresztül fejről-fejre, lábról-lábra táncol a labda az Ujpest kapuja elé tömörült játékosok között, közben valaki Odryt 11-es ízűen felvágja, a kiegyenlítő gól elkerülhetetlennek látszik, amikor
    Beneda a labdát Lutz II-höz üti, innen Jakubehoz kerül, akinek passzából Száger védhetetlenül a kapu jobb sarkába továbbítja (3:1).
    Felállás után Salgó Imre bíró azonnal a mérkőzés végét jelzi.