2022.10.02, 23:24
    Sabaria—III. ker. FC 4:2 (3:1)

Sabaria: Weinhardt — Nagy, Prém — Pesovník, Sághy, Vámos — Buresch, Mészáros, Stofián, Holzbauer, Tárnok — III. ker. FC: Neuhaus — Mayherr, Senkey — Werner, Magyar, Hauser— Mácsay, Tritz, Konyor, Kenyeres, Rösler

A mérkőzés
    a szombathelyiek támadásával kezdődik, mégis a vendéget érik el a vezető gólt. A 6. percben Drössler könnyedén elhúz Pesovník mellett és öt méterről a kapura lő, Weinhardt megcsúszik s a lövés a hálóba jut. (0:1).
    A Sabaria heves ellentámadásokkal felel a gólra, játéka lassankint kibontakozik és szoros ostrom alá veszi Neuhaus kapuját.
    A 16. percben Mészáros szökteti Burescht, aki jó helyzetbe kerülve sarkolt gólt lő. (1:1). Továbbra is a szombathelyiek vannak fölényben, miközben
    a 24. percben Holzbauer remekül kiszökteti Tárnokot, aki szép lövéssel megszerzi a vezető gólt. (2:1).
    A félidő végéig nagy Sabaria-fölény. A 38. percben
    Stofián többszörös bombázás után öt ember között is rést talál és belövi a harmadik gólt. (3:1).
    Ezután a bíró Hausert feleselés miatt kiállítja s több nevezetesebb mozzamata nincs is a félidőnek.
    Helycsere után a Sabaria fáradtan visszaesik, de még egy gólt szereznek.
    A 19. percben Sághy szökteti Tárnokot, akinek lapos átadását Buresch nyugodtan a hálóba küldi. (4:1).
    A 24. percben Drössler összefut Nagygyal és megsérülve kiáll. A III. kerület most már csak kilenc emberrel játszik, de a komolytalanul dolgozó Sabaria mégsem tud eredményt elérni. A 43. percben egy támadás alkalmával Weinhardt elhagyja a kapuját, Tritz lő és Nagy kézzel hárítja el a lövést.
    A megítélt tizenegyest Tritz védhetetlenül lövi a szombathelyiek kapujába. (4:2).
    Bíró: Boronkay Gábor.