Kispestnek fölényesen kellett volna győzni, de a belső csatárok sokat hibáztak

Bocskay—Kispest 1:1 (1:0)

Bocskay: Farkas — Baik, Molnár — Keviczky, Sípos, Szolárszky — Markos, Schreiber, Wampetich, Seiden, Mertin. — Kispest: Dénes — Wegner, Dudás — Raix, Mondovics, Csendes — Senkey II., Szabó, Jeszmás, Fürstner, Gulyás.

Bíró: Iváncsics Mihály.

Csak eleinte lépett fel néhány formás támadással a Bocskay, amely a 7. percben a vezetést is meghozta, Sípos hosszú kiadása átsiklik Dudáson, Markos lefut s a léc alá vágja a labdát (1:0).
    Erre azután Kispest belefekszik s kezdenek kiütközni a Bocskay-védelem hibái. Csak Farkas áll szilárdan a helyén, s többször pompás bravúrral védi a kapuját. Az utolsó percekben kissé elernyed Kispest, mire szóhoz jut a Bocskay, amelynek támadókedve a szünet után újra feléled.
    Rövid pár percig valóságos pergőtűz alá veszik a kispesti kaput, amelyet azonban elszántan védenek. Végre a 8. percben felszakad az ostrom. Gulyás áttöri a debreceni halfsort, magasan centerez, amiből a késlekedő Baik mellett Szabó gólt fejel (1:1).
    A Bocskay játéka egyre darabosabb s a csapat fokozatosan visszaesik. Kispest döntő fölénybe jut, a játék egyre hevesebb, helyenkint már durva. Ám a kispesti belsők ügyetlenek s a sok gólhelyzet kiaknázatlan marad. Csak néhány egészséges lövés esik, azt meg nagyszerűen védi Farkas.