Kispest FC - Pécs-Baranya FC 3 : 0

2023.09.14, 19:24
    Kispest—Pécs Baranya 3:0 (1:0)
    Egy 11-es, egy öngól, négy kiállítás, gyenge bíráskodás: a lelkesebben és jobban játszó csapat nyerte a kieső derbit
    Góllövő: Purceld (11-esből), Lukács, Iványi (öngól)
    Kispest, 1500 néző. Bíró: Gerő.
    Kispest: Dénes — Rozgonyi, Császár — Raix, Purczeld, Keresztes - Paczolay, Lukács, Kormos, Csendes, Steiner.
    Pécs-Baranya: Biri — Iványi, Rédei — Palkó, Somogyi, Foór — Kovács, Temesi, Kautzky, Halas, Magyar.
    Kispest kezd, de az első támadása Baranyáé: Kovács beadását Dénes lehúzza. A Baranya támad,
    Halas ofszájdról, fütty után, érvénytelen gólt rug.
    Sokkal veszélyesebb az első kispesti roham az 5. percben. Paczolay szépen bead, Csendes a 6-osról lő,
    de Biri ökléről valahogy kapu mellé pattan a menthetetlennek látszó labda.
    A kornerből Kormos fejel, Biri vetődve ment. A pécsiek támadása csak a 16-osig jut el. Most Kispest veszi át a szót s támad, de a pécsi bekkek, bár néha bizonytalankodnak, nem engedik lövéshez az ellenfelet. A Baranya a 12. percben jön előre Magyar révén, Rozgonyi hibáz s Kautzky lövését csak a sár menti. Viszont a következő percben Steiner támadása újból Csendest hozza helyzetbe, de a 6-osról most a bekkbe lő s csak korner lesz, amit hárít a Baranya. A Baranya megint előrejön, Temesi jó lövést küld a kapu fölé. Közben
    Kovács megsérül és kisántikál a pályáról. Rédei a gyomrába kapja a labdát, de kis mesterséges légzés rendbehozza. A 19. percben Baranya kornert hagy ki, majd Lengyel jó labdát vág át a tisztán álló Steinernek s a szélső közeli lövését a kapufa tartja fel, a visszapattanó labdát pedig kornerre tisztázzák. Paczolay tűnik fel jó támadásaival. Purczeld is jól dolgozik s Kispest frontban van. A 27. percben
    Kormos ofszájd gólt lő,
    majd Kovács is beáll, de csak sántikálni. Megint Paczolay vezet jó támadást, remek labdáját Kormos a 6-osról holtbiztos helyzetből- mellé vágja. A Baranya-csatárok néhány jónak ígérkező támadás közben lassúaknak bizonyulnak. Csak Magyarban van lendület, ő jól is rohan, de hazaadással ment előre is a kispesti védelem. Dénesnek elvetéssel kell védenie a hazaadást. Kispest van fölényben továbbra is. Lukács jó lövését szépen fogja Biri. Paczolay jól ad be, Kormos gyenge lövése szintén a pécsi kapusé. Halas hosszan szökteti magát, a labda elakad a 16-oson,
    Dénes és a csatár egyszerre fut a labdára, Halas egy gondolattal gyorsabb és az üres kapu mellé szúrja. (31. perc.)
    A játék egyhangúbb lesz, Kispest támad, de sokáig nincs helyzete. A 40.percben Rédei magasan Lukács fölé ugorva fejel ki egy labdát,
    utána ráesik a csatárra. Kispest 11-est reklamál, a bíró nemet int.
    A 42. percben Steiner támad, Iványi szorongatja, a kapufa közelében
    Rédei kivágja a labdát már a csatár elől, amikor az bukik.
    Nem láttunk semmiféle szabálytalanságot, még annyit sem, mint Rédei előbbi esetében. Tipikus esete a mérlegelő ítélkezésnek.
    A 11-est Purczeld a balra ugró Biri mellett a jobb sarokba gurítja. (1:0).
    Somogyi csúnya faultja büntetlen marad. Magyar próbálkozik, de egyedül semmire sem megy Kispest védelmével szemben.
    A II. félidőre a sérült Kovács ki sem jön. Kispest-rohamokkal indul a játék. A 2. percben Lukács 6 méteres lövését bravúrosan védi Biri. A Baranya is támad, Halas rosszul lő. Sok a fault.
    Halas csúnyán Rozgonyiba talpal.
    Steiner veszélyes, a 9. percben kornert szerez, Biri izgalmas kavarodás után tisztáz. Kispest jobban állja a sarat. Frontban van. A Baranya a 12.percben veszélyes először, Magyar szépen ad be, Temesi visszajátszik, Kautzky élesen mellé fejel. A következő percben kornerrel veszélyeztet a Baranya, ezt mentik s a Kispest mintaszerű akcióval viszi előre a labdát, Kormos—Paczolai—Steiner a labda útja, Steiner tisztán kapja a labdát, de a sorban addig igazgatja, amíg Iványi oda nem ér s kornerre nem szerel. A Baranya most kezdi magát összeszedni. A 18. percben kornert ér el, de utána is ostromol jó öt percig, közben
    Halasnak elhúzzák a lábát a 6-oson, a Baranya 11-est reklamál, eredménytelenül.
    A Baranya rövid erőlködése elmúlik eredmény nélkül. Viszont a 27. percben Steiner Kispestet lendíti előre. Passzával Csendes kiugrik a balszélén, jól centerez s
    a befutó Lukács előrevetődve a sárban, csaknem hason fekve fejeli be a sarokba a második kispesti gólt. (2:0).
    A Baranya most már láthatólag feladja a harcot. A taccsbíró faultot jelez, percekig veszekednek a pécsiek, amíg végre folytatódik a játék. A 35.percben Biri labdát fog, Steiner kézzel akarja elvenni tőle a labdát, kavarodás,
    Rédei lábszáron rúgja Steinert, aki könyökkel fizet vissza.
    A bíró mindkettőt kiállítja. Alig indul tovább a játék,
    Somogyi Purczeldbe ugrik, a bíró őt is leküldi.
    Purczeld rövid fetrengés után tovább játszik. A levonuló Somogyi felé kövek repülnek, meg tégladarabok. Botrány van kitörőben, Somogyi nem megy le, amíg a testi épségét nem biztosítják. A játék most már nem komoly. A Baranya 8 emberrel nem is próbál kezdeni valamit. A 40. percben
    Paczolay bead, Iványi levegőből akarja kirúgni, de rosszul találja s ívben a pécsi kapu balsarkába száll a labda, a meglepett Biri csak hozzáüt, de hárítani nem tud. (3:0).
    A 42. percben Foórt is kiállítja a bíró valami sértő megjegyzés miatt. 7 pécsi 10 kispesti ellen. Még egy szép Lukács-lövés, szép Biri-védés és véget ér a jobb sorsra érdemes játék.